Međunarodna škola o nuklearnim metodama za prirodne nauke i zaštitu životne sredine u Budvi

Zajednički institut za nuklearnu istraživanje (www.jinr.ru) organizuje Međunarodnu školu o nuklearnim metodama za prirodne nauke i zaštitu životne sredine, od 22. do 28. aprila 2018. u Crnoj Gori, Budvi, Bečićima.

Predmetna područja Škole su Nuklearne i srodne tehnike za ekološke studije različitih ekosistema: zagađenje vazduha, vode i zemlje; tehnologija pročišćavanja vode; radioekologija; radiogenetika; nuklearna medicina: radioizotopi i hadron terapija; nuklearni detektori u medicini.

Učestvovanje je dostupno studentima koji završavaju treću (pretposljednju) godinu studija prvostupnika, magistara ili doktorskih studenata.

Organizatori pružaju studentima besplatan smještaj, hranu i materijale za događaje, ali ne pokrivaju zdravstveno osiguranje.

Naknada putnih troškova nije predviđena, ali se može razmotriti na zahtjev.

Učesnici će biti odabrani na temelju konkurencije.

Radni jezik Škole je engleski.

Više detalja i obrazac za prijavu dostupni su na linku:

Kontakt za dodatna pitanja je Julia Rybachuk (rybachuk@jinr.ru).

Organizacijski odbor,
Zajednički institut za nuklearna istraživanja (Dubna, Rusija)