Uručene diplome najboljima na Olimpijadi znanja 2018.

Slide1 background
FB, TW, Linkedin, YouTube ...dodaj me

Foto album

Dekan Prirodno-matematičkog fakulteta prof. dr Predrag Miranović svečano je uručio diplome i simbolične nagrade  za 74  najuspješnija takmičara Olimpijade znanja.

Nagrađeni su osnovci i srednjoškolci sa najboljim rezultatima u znanju iz matematike, fizike, biologije, hemije i programiranja.

Redovni profesor PMF-a dr Borko Vujičić, koji je bio uključen u organizaciju Olimpijade znanja, kazao je da je današnja svečanost završni čin u djelatnosti Fakulteta koja traje od početka marta.

„U organizaciji takmičenja učestvuje preko 40 profesora i saradnika Prirodno-matematičkog fakulteta jer, kada se uzme u vidu broj razreda i predmeta, realizuje se 26 paralelnih takmičenja“, kazao je profesor Vujičić.

Komisije, dodaje on, zajednički sastavljaju zadatke vodeći računa o zadacima koji su bili prošle godine.

Prema mišljenju Vujičića, ove godine je manje učenika nego prošle godine, što je uočljivo na  matematici u osnovnoj školi.

Uspjeh je, dodaje on, bolji nego prethodnih godina, naročito u Gimnaziji, s tim što, napominje, po pitanju uspjeha treba biti oprezan, jer on zavisi od izbora zadatka i pripremljenosti za određenu oblast.

Profesor Vujičić se zahvalio profesorima srednjih i osnovnih škola koji su posvetili vrijeme u pripremanju đaka u takmičenjima.

Đacima takmičarima je poručio da je važnije nadmetati se sa samim sobom a ne sa drugima, te da su takmičenja povod za druženja i povezivanja generacija koje će jednog dana preuzeti razvoj Crne Gore.

Spisak nagrađenih učenika je dat u prilogu.

Spisak nagrađenih učesnika Olimpijade znanja 2018

19.06.2018 Prirodno-matematički fakultet

Uručene nagrade najuspješnijim učesnicima Olimpijade znanja 2018

14.06.2018 Prirodno-matematički fakultet

Konkurs za sufinansiranje naučne i tehnološke saradnje između Crne Gore i Republike Srbije

13.06.2018 Prirodno-matematički fakultet

Internacionalni Interdisciplinarni Seminar Matematički Modeli i Mod eliranje u Laser-Plazma Procesima i Naprednim Naučnim Tehnologijama.

12.06.2018 Prirodno-matematički fakultet

Odbranjena doktorska disertacija mr Sonje Ivanović

07.06.2018 Prirodno-matematički fakultet

Crna Gora - Austrija: POZIV ZA PODNOŠENJE PRIJAVA ZA ZAJEDNIČKE PROJEKTE u 2019–2020. ROK: 29. jun 2018. godine

29.05.2018 Prirodno-matematički fakultet

Dodjela nagrada najuspješnijim takmičarima Olimpijade znanja 2018

18.05.2018 Prirodno-matematički fakultet

Javni poziv Ministarstva nauke za doktorska istraživanja

15.05.2018 Prirodno-matematički fakultet

Terenska nastava studenata Biologije

04.05.2018 Prirodno-matematički fakultet

Počinje Olimpijada znanja 2018.

27.04.2018 Prirodno-matematički fakultet
Seminar: ,,Postupanje u slučaju neakademskog ponašanja studenata,,. >>>