Redos

Centar za doktorske studije radi na projektu REDOS koji je Grant institucionalnog unapredjenja, dodijeljen od strane Ministarstva prosvjete Crne Gore, iz sredstava INVO HERIC projekta Svjetska banke uz kofinansiranje Univerziteta Crne Gore

REDOS se bavi jednim od akutnih problema u crnogorskom visokom obrazovanju: uskladivanje doktorskih studija (DS) sa potrebama akademske zajednice, industrije i društva uopšte, kao i sa naprednim praksama univerziteta zemalja Evropske unije i drugih inostranih unverziteta.

Krajnji cilj projekta je jeste reforma doktorskih studija na Univerzitetu Crne Gore (UCG) u skladu sa Bolonjskim procesom i Salcburškim principima, uz obezbjedivanje kvaliteta istraživanja na nivou doktorskih studija i sinergije izmedu akademske zajednice, industrije i inovacija.

Pojedinacni ciljevi REDOS projekta su: izrada sveobuhvatne Strategije reforme i unapredenja doktorskih studija na Univerzitetu Crne Gore; poboljšanje funkcionalnosti i vidljivosti nedavno osnovanog Centra za doktorske studije (CDS) Univerziteta Crne Gore razvojem njegovog Informacionog sistema i mreže (IS&M).

Indirektni ciljevi su: unapredenje mentorskog rada kroz stalnu obuku i prenos znanja; unapredenje istraživackih kapaciteta i sposobnosti Univerziteta Crne Gore i Crne Gore u cjelini; unapredenje medunarodnog profila crnogorskog visokog obrazovanja na nivou doktorskih studija; veca mobilnost studenata doktorskih studija i njihovih mentora.