30.01.2018

Stipendije za postdiplomske studije za državljane zemalja Zapadnog Balkana u Republici Sloveniji

Stipendije su namjenjene državljanima zemalja Zapadnog Balkana za postdiplomske (magistarske ili doktorske) studije iz oblasti nauke, tehnologije i medicine u Republici Sloveniji.

Rok za prijavu je 5. oktobar 2018. godine.

Rok za prikupljanje prijava počinje danom objavljivanja poziva na internet stranici Fonda za javno stipendiranje, razvoj, invalidnost i održavanje Republike Slovenije, i traje do posljednjeg dana za podnošenje prijava koji je petak 5. oktobar 2018. godine.

Iznos raspoloživih sredstava je: 600.000,00 EUR.

Visina stipendije:

Stipendija se dodjejuje za:

• Školarinu u visini strane školarine ali ne više od 3.000 EUR za svaku akademsku godinu i/ili
  • Troškovi života od 8.400 EUR godišnje

Način podnošenje prijava:

Aplikacioni formular zajedno sa drugom relevantnom dokumentacijom dostavlja se Fondu za javno stipendiranje, razvoj, invalidnost i održavanje Republike Slovenije, Dunajska 20, 1000 Ljubljana, sa naznačenim natpisom „za 245. javni poziv“.

Predviđena procedura:

Podnosioci zahtjeva se obavještavaju o ishodu javnog poziva. Stipendisti potom potpisuju ugovor o stipendiranju. Nosilac stipendije mora redovno napredovati na višu godinu i uspješno završiti studije u predviđenom roku.

Zastupanje:

Stipendista koji boravi u inostranstvu tokom trajanja stipendije mora ovlastiti lice sa previbalištem u Republici Sloveniji da ga zastupa.

Tekst konkursa možete pogledati ovdje:

Više informacija možete preuzeti na sljedećem linku: http://www.sklad-kadri.si/si/razpisi-in-objave/razpis/n/stipendije-za-podiplomski-studij-drzavljanov-drzav-zahodnega-balkana-v-sloveniji-za-leto-2018-2/

245_JR_Z_Balkan___cistopis.pdf

23.05.2018 Centar za međunarodnu saradnju

Stipendije za doktorska istraživanja

18.05.2018 Centar za međunarodnu saradnju

Aplikacije za AmCham stipendije otvorene

18.05.2018 Centar za međunarodnu saradnju

Stipendije za postdiplomske studije na Univerzitetu Malte

14.05.2018 Centar za međunarodnu saradnju

Konkurs za stipendije Fonda Queen Jadwiga

14.05.2018 Centar za međunarodnu saradnju