Univerzitet u Gracu nudi kratkotrajne posjete mladim istraživačima

Kao član grupe Coimbra, Univerzitet u Gracu nudi kratkotrajne posjete mladim istraživačima iz visokoškolskih ustanova iz zemalja u evropskom susjedstvu (Albanija, Alžir, Jermenija, Azerbejdžan, Bjelorusija, Bosna i Hercegovina, Egipat, Bivša Jugoslovenska Republika Makedonija, Gruzija, Izrael, Jordan, Kazahstan, Kosovo, Kirgistan, Liban, Libija, Moldavija, Crna Gora, Maroko, Palestinska uprava, Srbija , Sirija, Tadžikistan, Tunis, Turkmenistan, Ukrajina i Uzbekistan).

Osnovni cilj ovog programa stipendiranja je da stipendistima omogući istraživački rad na kojem su angažovani u svojim matičnim institucijama  i da im pomogne da uspostave akademske i istraživačke kontakte.

Online prijave treba dostaviti prije 16. marta 2018. godine.

Sve relevantne informacije su dostupne na: https://vvv.coimbra-group.eu/activities/scholarships/european- neighborhood.

Foto: Univerzitet Grac