Rektorat

Radionica sa predstavnicima Evropske svemirske agencije 22. i 23. marta

Ministarstvo nauke Crne Gore, u saradnji sa Evropskom svemirskom agencijom (ESA), organizovaće 22. i 23. marta radionicu koja će imati za cilj upoznavanje sa ESA programom i njihovim aktivnostima, kao i predstavljanje prijedloga projekata za saradnju.

Naučnoistraživačka zajednica iz Crne Gore ima mogućnost da sarađuje sa Agencijom kroz manje projekte, koristi otvorene i dostupne podatke koje ESA posjeduje.

Predstavnici Univerziteta Crne Gore, odnosno Mašinskog, Elektrotehničkog, Metalurško-tehnološkog fakulteta, Centra izvrsnosti, Univerziteta Donja Gorica, Univerziteta Mediteran i Zavoda za geološka istraživanja će na radionici dati svoje prijedloge i dogovoriti dalje korake.

Program ESA će predstaviti direktor Odsjeka za međunarodnu saradnju ESA gospodin Fredéric Nordlund
Događaj će otvoriti ministarka nauke dr Sanja Damjanović.

Ministarstvo nauke