Održan Welcome day za strane studente

U organizaciji Kancelarije za međunarodnu saradnju održan je Welcome day za strane studente na razmjeni, koji će na Univerzitetu Crne Gore, posredstvom različitih programa mobilnosti (CEEPUS, Erasmus+) boraviti na fakultetima UCG.

Susret je bio prilika za razmjenu prvih utisaka i iskustava sa Univerzitetom i fakultetima, pričalo se o organizaciji nastave, predstavljene su planirane aktivnosti Kancelarije usmjerene na strane studente i profesore.

Takodje, menadžer Kancelarije za međunarodnu saradnju, Ana Dragutinović, poželjela je dobrodošlicu studentima i ugodan boravak u Crnoj Gori kao i uspjeh u daljem radu.

Kancelarija  organizuje kurs crnogorskog jezika za sve strane studente, a časovi se održavaju u zgradi Rektorata dva puta nedjeljno. Planirana je i ekskurzija do Cetinja i Kotora, gdje će im se predstaviti kulturno-istorijske i umjetničke znamenitosti ova dva grada.