Stipendije za postdiplomske studije na Univerzitetu Malte

Ministarstvo za životnu sredinu, održivi razvoj i klimatske promjene Vlade Republike Malte dodjeljuje 3 (tri) stipendije za postdiplomske studije na Univerzitetu Malte, za akademsku 2018/2019. godinu. Stipendije se dodjeljuju  za sljedeće oblasti:

• Ublažavanje klimatskih promjena i smanjivanje emisije ugljen-dioksida,
  • Prilagođvanje na klimtske promjene u cilju poboljšanja očuvanja morskih resursa,
  • Upravljanje klimatskim promjenama u kontekstu manjih ostrvskih država i teritorija.

Zainteresovani kandidati treba da se prijave elektronski, najkasnije do 25. maja 2018. godine, Međunarodnoj službi Univerziteta na Malti,  na international@um.edu.mt

Sve informacije o ovom programu, dokumentaciji koju treba dostaviti elektronski, kao I ostale detalje, zainteresovani mogu naći ovdje: skenirana informacija o stipendijama Vlade Malte za postidplomske studije u oblasti klimatskih promjena.