20.09.2017

Naši studenti na Work & Travel programu

Slide1 background
FB, TW, Linkedin, YouTube ...dodaj me

Studentkinja treće godine Studijskog programa za crnogorski jezik i književnost, Tijana Dromljak, jedna je od naših brojnih studenata koji su ovog ljeta učestvovali u programu Work&Travel. Evo njenog iskustva:

"Prvi utisak pozitivan utisak o Amerikancima stekla sam na samom početku, kada sam upoznala bračni par iz Amerike, koji je bio toliko ljubazan da druga i mene preveze od Portlanda do Sacoa, odakle kreće moje američko iskustvo.

Amerika je perspektivna zemlja, koja pruža mogućnost svima da izgrade život kakav žele. Amerika je zemlja koja cijeni rad ljudi i adekvatno ga plaća, te na taj način ljudi mogu da putuju i ostvaruju svoje snove još kao tinejdžeri. Tokom radnog boravka tamo, moram priznati da je nekad bilo jako teško, jer naravno, moraš raditi dva posla, kako bi mogao da ustediš, da vratiš novac za program i obezbjediš sebi putovanje prije povratka kući. Ali i tokom radnih sati, bude interesantno. Upoznaješ ljude koji dolaze iz cijelog svijeta, druge kulture, druge običaje i vjere. I navikavaš se na nešto novo, nesto neobično. I to mora da ti se dopada, jer na taj način širiš svoje vidike, te znanje o mnogo čemu. Takođe, to je odlična prilika da naučiš i usavršiš engleski jezik, što je dobro za ličnu kvalifikaciju, jer time otvaraš vrata za bolju budućnost.

Sve ovo me je spremilo za moje putovanje na kraju programa.

Nakon što sam spakovala kofere krenula sam na kratko putovanje. Nisam htjela da kupim avionsku kartu, već sam putovala autobusom do Njujorka, kako bih vidjela što više gradova.

Prošla sam kroz dosta gradova, ali moram izdvojiti Boston kojim sam oduševljena, pogotovo Kineskom četvrti koja je toliko tradicionalna i specifična da prosto mami turiste.

Moj grad iz snova, New York City nije iznevjerio očekivanja. Prosto se zapitam da li je moguće da nešto tako postoji. Insipirisana ovim iskustvom, nadam se da ću dobiti priliku i sledeće godine da otkrijem jos neka nevjerovatna mjesta.

18.05.2018 Centar za međunarodnu saradnju

Aplikacije za AmCham stipendije otvorene

18.05.2018 Centar za međunarodnu saradnju

Stipendije za postdiplomske studije na Univerzitetu Malte