Stipendija za učenje kineskog jezika

Stipendije za učenje kineskog jezika

U cilju sprovođenje strateških incijativa u okviru programa „Pojas i put“ Odsjek za obrazovanje Hunan provincije dodjeljuju stipendije studentima koji uče kineski jezik.

Informacije o stipendijama:

• Ove godine u programu učestvuje 14 kineskih univerziteta (što je znatno veći broj u odnosu na prethodnu godinu).

Broj stipendista je ograničen na 200.

• Redovno obrazovanje za studente koji uče kineski jezik i trajanje stipendije je jedna godina.
  • Univerzitet direktno upisue kandidate koji uče kineski jezik iz zemalja obuhvaćenih incijativom „Pojas i put“.
  • Pravo prijave imaju kandidati koji su završili srednju školu, studenti osnovnih i master studija.
  • Pravo na stipendiju imaju kandidati koji ranije nijesu učestvovali u ovom programu.
  • Da bi se poboljšao kvalitet obrazovanja međunarodnih studenata, njih 30%, nakon završetka jednogodišnjeg programa imaju pravo na konkurisanje za stipendije na različitim nivoima studija.
  • Dobitnici stipendije imaju pravo na punu stipendiju u iznosu od 15.000 RMB za godinu dana. U taj iznos je uključeno sledeće: takse za prijavu, školarina,naknada za smještaj u kampusu i sveobuhvatno osiguranje koje se odnosi na studente koji studiraju u Kini. Naknade su namijenjene samo za određenu svrhu, a nedostajuća sredstva se mogu obezbijediti iz relevantnih sredstava univerziteta.
  • Rok za prijavu je kraj marta 2018.godine.
  • Za prijavu je potrebno popuniti obrasce prijava koji se nalaze u prilogu.
  • Za dodatne informacije kontakti su:

Adresa: Rektorat Univerziteta Crne Gore, Cetinjska br.2, 81000 Podgorica

Tel: +382(0)69623074

+382(0)20414268

Email: 906559778@qq.com

institut_konfucije@ac.me

Dokumenta potrebna za prijavljivanje:

• Za kineski jezik je potrebno sledeće:
  • Kopija stranice pasoša sa slikom (važi više od 6 mjeseci)
  • Obrazac za dobijanje vize
  • Ljekarsko uvjerenje
  • Obaviještenje o prijemu
  • Skenirana diploma obrazovanja na engleskom jeziku
  • Potvrda da kandidat nije kažnjavan izdata od strane lokalne policije (na engleskom jeziku)

Dokumentaciju potrebnu za prijavu možete preuzeti ispod.

Foreigner Physical Examination Form.pdf

Application Form _ Changsha University of Science and Technology.pdf