Univerzitet Crne Gore promovisan na info danu za srednjoškolce

Slide1 background
FB, TW, Linkedin, YouTube ...dodaj me

Predstavnici Univerziteta Crne Gore promovisali su fakultete i studijske programe ove visokoobrazovne institucije, srednjoškolcima iz opština sa sjevera Crne Gore, kao i ostale sadržaje koje naši studenti mogu koristiti tokom trajanja studija. Domaćin održanog info dana u Nikšiću bio je Filozofski fakultet Univerziteta Crne Gore.

Naime, Centar za monitoring i istraživanje - CeMI, sproveo je projekat „Osposobljavanje mladih iz sjevernih opština Crne Gore za tržište rada“ - finansiran od strane Ministarstva sporta Crne Gore, kroz konkurs za finansiranje i sufinansiranje programa i projekata na osnovu godišnjeg plana ostvarivanja Nacionalne strategije za mlade za 2017. godinu i bio glavni inicijator za organizaciju ovog događaja.

Tokom trajanja projekta bili su anketirani učenici trećeg razreda srednjih škola iz četiri opštine na sjeveru (Nikšić, Plužine, Pljevlja, Žabljak). Na osnovu njihovih preferencija organizovane su obuke za aktivno traženje posla i razvoj karijere, na kojima su učesnici uobličili svoje biografije i motivaciona pisma, ali se i upoznali sa načinima traženja posla, zatim obuke za preduzetništvo i razvoj biznis ideja, na kojima su se učenici upoznali sa postojanjem i načinima korišćenja dostupnih fondova za razvoj biznisa, start-up projekata, kao i 2 info dana na kojima su se predstavili univerziteti iz Crne Gore.

Na info danu u Nikšiću, budućim studentima su uručeni informatori sa definisanim ishodima učenja, kao i ostali promotivni materijal koji pruža sve potrebne informacije o sadržajima koje Univerzitet Crne Gore nudi svojim studentima, sa posebnim akcentom na programe studentske razmjene i razvoj vještina kroz Karijerni centar Univerziteta Crne Gore.

18.05.2018 Karijerni centar

Stručne prakse za studente dostupne u kompaniji „BD Electronics“ sa Malte

H2020 Marija Sklodovska Kiri individualne stipendije

16.05.2018 Karijerni centar

JRC program obuka u različitim evropskim zemljama

16.05.2018 Karijerni centar

Poziv za iskusne istraživače u oblasti medicine – Marija Kiri COFUND grant u Italiji

09.05.2018 Karijerni centar

Poziv za praktikanate u IT i finansijskoj reviziji u PwC

07.05.2018 Karijerni centar

Domaćini individualnih stipendista H2020 Marija Sklodovska Kiri u Španiji i Italiji

25.04.2018 Karijerni centar

H2020 Marija Sklodovska Kiri Akcije: Poziv za Individualne stipendije otvoren

23.04.2018 Karijerni centar

Dan otvorenih vrata 24. aprila

05.04.2018 Karijerni centar

Karijerni centar podržao aktivnosti studentskih organizacija

27.03.2018 Karijerni centar

Predstavljen Karijerni centar na Summer Job-u 2018.