Jednodnevni seminar za istraživače 7. decembra

Karijerni centar Univerziteta Crne Gore i Euraxess mreža u Crnoj Gori, u saradnji sa Erasmus + projektom RE@WBC, organizuju jednodnevni seminar pod nazivom „Perspektive za razvoj karijere istraživača“. Događaj će biti održan 7. decembra, sa početkom u 10 časova, u Plavoj sali u Rektoratu Univerziteta Crne Gore.

Na seminaru ćete moći da se informišete o Euraxess mreži za istraživače i svim mogućnostima koje ona nudi za razvoj vaše karijere, dok će glavne teme seminara biti Charter&Code i Marija Sklodovska Kiri stipendije.

Implementacija principa Charter&Code i Strategije razvoja ljudskih resursa za istraživače (HRS4R), koje je Evropska komisija prezentovala javnosti još u martu 2005, garantuju poboljšanje zapošljavanja i radnih uslova na univerzitetima, a predstavljaju i važan preduslov za pridruživanje Evropskom prostoru za istraživanje (ERA). Univerzitet Crne Gore otpočeo je ovaj proces, a na radionici koju će voditi g-đa Barabara Unković sa Univerziteta iz Pule, istraživači će moći bolje da se upoznaju sa principima i tematikom Charter&Code. G-đa Unković je ambasador za HRS4R za Makedoniju, Albaniju i Crnu Goru, kao i verifikovani evaluator za oblast Charter&Code od strane Evorpske komisije.

Druga tema seminara jesu Marija Sklodovska Kiri stipendije, koje se istraživačima nude kroz programsku šemu za inovacije i istraživanje Horizont 2020. Radionica će pored informativnog dijela biti fokusirana i na pripremu aplikacije za individualne stipendije i faze prijave, ali će pored toga istraživačima biti predstavljene i ostale akcije, dostupne u ovom prestižnom programu, a koje su namijenjene i istraživačima sa manje iskustva. Ekspert koji će voditi ovu radionicu je g-din Dalibor Drljača, sa Nezavnisnog univerziteta iz Banja Luke i konsultant u Europrojekt centru, koji ima višegodišnje iskustvo u EU programima za obrazovanje i nauku. Aktivan je učesnik u više desetina TEMPUS i ERASMUS projekata, 7 FP7 i 5 H2020 projekata, projekt menadžer IPA projekta NET i učesnik 3 projekta Svjetske Banke u BiH, u nekoliko bilateralnih projekata (SIDA, Norway, JICA).

Pozivamo vas da prisustvujete ovom seminaru za istraživače i potvrdite svoj dolazak na e-mail: karijernicentar@ac.me.

Agenda: Perspektive za razvoj karijere istraživača

Biografije predavaca.pdf

Charter and Code _ brochure.pdf

Questions and Answers about C_C.pdf

18.05.2018 Karijerni centar

Stručne prakse za studente dostupne u kompaniji „BD Electronics“ sa Malte

H2020 Marija Sklodovska Kiri individualne stipendije

16.05.2018 Karijerni centar

JRC program obuka u različitim evropskim zemljama

16.05.2018 Karijerni centar

Poziv za iskusne istraživače u oblasti medicine – Marija Kiri COFUND grant u Italiji

09.05.2018 Karijerni centar

Poziv za praktikanate u IT i finansijskoj reviziji u PwC

07.05.2018 Karijerni centar

Domaćini individualnih stipendista H2020 Marija Sklodovska Kiri u Španiji i Italiji

25.04.2018 Karijerni centar

H2020 Marija Sklodovska Kiri Akcije: Poziv za Individualne stipendije otvoren

23.04.2018 Karijerni centar

Dan otvorenih vrata 24. aprila

05.04.2018 Karijerni centar

Karijerni centar podržao aktivnosti studentskih organizacija

27.03.2018 Karijerni centar

Predstavljen Karijerni centar na Summer Job-u 2018.