18.01.2018

Nova funkcija Participant Portala – traženje partnera za otvorene konkurse

Evropska komisija je na svom “open science” portalu (Research Participant Portal - RPP) unaprijedila još jednu funkciju od izuzetne koristi svim aktuelnim i potencijalnim učesnicima u programu Horizont 2020. Radi se o funkciji pretraživanja partnera za naučnu saradnju (Partner Search), koja je od početka ove godine prebačena s portala CORDIS na jedinstveni i sveobuhvatni Research Participant Portal.

Posebno interesantna novina jeste što su pretrage partnera od sada povezane sa konkretnom otvorenom temom, što možete pogledati ovdje. Na taj način ostvaruje se značajno olakšana i fokusirana pretraga velikog broja partnera, koji su se ranije oglašavali na desetinama različitih portala.

Profil i poziv za partnerstvo za jednu organizaciju može da kreira LEAR te organizacije, sa svog naloga na RPP. Detaljno uputstvo se nalazi ovdje (za aktivaciju linka potrebno je da se ulogujete). Kako biste saznali ko je odgovorna osoba – LEAR u vašoj organizaciji, obratite se rukovodstvu jer je ova osoba zvanično imenovana za obavljanje funkcije održavanja podataka na portalu Evropske komisije.

Primjer cjelovitog onlajn profila organizacije na RPP dostupan je u prilogu.

Primjer profila organizacije _ RPP.pdf

18.05.2018 Karijerni centar

Stručne prakse za studente dostupne u kompaniji „BD Electronics“ sa Malte

H2020 Marija Sklodovska Kiri individualne stipendije

16.05.2018 Karijerni centar

JRC program obuka u različitim evropskim zemljama

16.05.2018 Karijerni centar

Poziv za iskusne istraživače u oblasti medicine – Marija Kiri COFUND grant u Italiji

09.05.2018 Karijerni centar

Poziv za praktikanate u IT i finansijskoj reviziji u PwC

07.05.2018 Karijerni centar

Domaćini individualnih stipendista H2020 Marija Sklodovska Kiri u Španiji i Italiji

25.04.2018 Karijerni centar

H2020 Marija Sklodovska Kiri Akcije: Poziv za Individualne stipendije otvoren

23.04.2018 Karijerni centar

Dan otvorenih vrata 24. aprila

05.04.2018 Karijerni centar

Karijerni centar podržao aktivnosti studentskih organizacija

27.03.2018 Karijerni centar

Predstavljen Karijerni centar na Summer Job-u 2018.