05.04.2018

Karijerni centar podržao aktivnosti studentskih organizacija

Slide1 background
FB, TW, Linkedin, YouTube ...dodaj me

Karijerni centar Univerziteta Crne Gore nastavlja sa aktivnostima koje imaju za cilj da dopune znanje i vještine studenata koje oni stiču na fakultetima. Sa tim ciljem za studente Građevinskog fakulteta organizovan je besplatan kurs za program „AutoCAD“, dok su studenti Ekonomskog fakulteta bili u prilici da isprate konferenciju „Bank and Business Conference 2018“.

Besplatan kurs za AutoCAD, koji Studentsko vijeće Građevinskog fakulteta organizuje u saradnji sa Studentskim savezom i Karijernim centrom,  već je otpočeo, a biće realizovan u periodu od 3. do 6. aprila 2018. godine. Za dodatne informacije o kursu možete kontaktirati Studentsko vijeće Građevinskog fakulteta ili Karijerni centar UCG.

Konferencija pod nazivom „Bank & Business Conference 2018“, prva toga tipa, realizovana je 22, 23. i 27. marta 2018. godine. Događaj je organizovao Savez studenata Ekonomskog fakulteta, a podrška je stigla i od Karijernog centra Univerziteta Crne Gore.

Prvog dana konferencije studenti su kroz brojna predavanja istaknutih eksperata imali prilike da čuju nešto više o bankarstvu, nakon čega su podijeljeni u timove sa zaduženjima da riješe određene studije slučaja. Drugog dana tema je bila preduzetništvo, a trećeg dana su imali priliku da posjete Crnogorsku komercijalnu banku.

Timovi koji su predložili najbolja rješenja za dobijene studije slučaja, osvojili su stručnu praksu kao nagradu u Erste i Addiko banci, a timove su sačinjavali:

Tim br. 12 : Milica Rahović, Luka Tomković, Amela, Delić;

Tim br. 1: Maida Pilica, Nemanja Raičević, Dragana Maraš;

Tim br. 8: Jovana Racković, Vuko Lazarević, Ksenija Đuković.

Business and Bank konferencija bila je idealna za sve studente koji su željeli da prošire svoje znanje iz oblasti bankarstva i preduzetništva. Čulo se mnogo korisnih savjeta i sugestija od stručnjaka i lidera u ovim oblastima, a učesnici su proširli mrežu svojih kontakata što je bio glavni cilj ovog projekta.

18.05.2018 Karijerni centar

Stručne prakse za studente dostupne u kompaniji „BD Electronics“ sa Malte

H2020 Marija Sklodovska Kiri individualne stipendije

16.05.2018 Karijerni centar

JRC program obuka u različitim evropskim zemljama

16.05.2018 Karijerni centar

Poziv za iskusne istraživače u oblasti medicine – Marija Kiri COFUND grant u Italiji

09.05.2018 Karijerni centar

Poziv za praktikanate u IT i finansijskoj reviziji u PwC

07.05.2018 Karijerni centar

Domaćini individualnih stipendista H2020 Marija Sklodovska Kiri u Španiji i Italiji

25.04.2018 Karijerni centar

H2020 Marija Sklodovska Kiri Akcije: Poziv za Individualne stipendije otvoren

23.04.2018 Karijerni centar

Dan otvorenih vrata 24. aprila

27.03.2018 Karijerni centar

Predstavljen Karijerni centar na Summer Job-u 2018.

21.03.2018 Karijerni centar

Karijerno savjetovanje o sezonskom zapošljavanju