03.03.2017

Info dani o programima mobilnosti održani na tri fakulteta

Slide1 background
FB, TW, Linkedin, YouTube ...dodaj me

Protekle dvije sedmice  prošle su u znaku Info dana o programima mobilnosti koje je Centar za međunarodnu saradnju i razvoj karijere Univerziteta Crne Gore organizovao na Fakultetu političkih nauka (FPN), Elektrotehničkom (ETF) i Filološkom fakultetu.

Tri info dana okupila su veliki broj studenata srodnih oblasti  studiranja, pa su pored studenata političkih nauka, prvom Info danu prisustvovali i studenti Pravnog i Ekonomskog fakulteta, dok su na ETF-u bili i studenti svih ostalih tehničkih fakulteta. Posljednji Info dan u ovoj sesiji, održan juče na Filološkom fakultetu, okupio je i studente Filozofskog i Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje.

Na FPN-u gost Centra je bio  predstavnik Kancelarije za međunarodnu saradnju Univerziteta u Alba Iulii, Daniel Mihai Melinte, koji je boravio na razmjeni u okviru Erasmus+ programa. On je studentima predstavio svoj univerzitet i ohrabrio ih da se prijave za razmjenu. "Vaš motiv", rekao je Daniel Mihai studentima, "ne treba da bude samo boravak na stranom univerzitetu, već i sticanje novih prijateljstava i upoznavanje mnogih stranih kultura i zemalja".

Studenti su upoznati sa aktulenim programima razmjene, kao što su Erasmus +, CEEPUS i Mevlana, program koji finansira Vlada Turske i stipendije koje se ostvaruju na osnovu među-državnih bilateralnih sporazuma.

- Svi zainteresovani mogu pratiti konkurse Erasmus+ programa mobilnosti na zvaničnom sajtu Univerziteta. Većina  konkursa za narednu akademsku godinu su objavljeni, tako da se studenti već mogu prijavljivati, navela je Isidora Lakić, iz Centra za međunarodnu saradnju UCG

Takođe, tokom Info dana predstavljen je i  Karijerni centar,  koji funkcioniše u okviru Centra za međunardonu saradnju UCG.

"Karijerni centar servis koji služi jačanju praktičnih vještina studenata i što boljeg pozicioniranja na tržištu. Pored savjetovanja o mobilnosti, Karijerni centar organizuje radionice, obuke i predavanja u saradnji sa Zavodom za zapošljavanje Crne Gore na teme kao što su pisanje CV-ija i motivacionog pisma ili predstavljanja poslodavcu, objasnio je  Filip Petrović, iz Karijernog centra UCG.

Studenti svih fakulteta su postavljali mnogobrojna pitanja i pokazali veliko interesovanje za programe razmjene. Predstavnici Centra pomogli su studentima da pronađu univerzitete najsrodnije njihovim studijama, i razriješili brojne dileme studenata vezane za proces prijave. Takođe, istakli su da su vrata Centra za međunarodnu saradnju otvorena svima za sva dodatna pitanja od ponedjeljka do četvrtka, od 14 do 16 sati, i da se mogu obratiti Centru za sve konsultacije i  putem mail adresa: irouom@ac.me i karijernicentar@ac.me.

18.05.2018 Karijerni centar

Stručne prakse za studente dostupne u kompaniji „BD Electronics“ sa Malte

H2020 Marija Sklodovska Kiri individualne stipendije

16.05.2018 Karijerni centar

JRC program obuka u različitim evropskim zemljama

16.05.2018 Karijerni centar

Poziv za iskusne istraživače u oblasti medicine – Marija Kiri COFUND grant u Italiji

09.05.2018 Karijerni centar

Poziv za praktikanate u IT i finansijskoj reviziji u PwC

07.05.2018 Karijerni centar

Domaćini individualnih stipendista H2020 Marija Sklodovska Kiri u Španiji i Italiji

25.04.2018 Karijerni centar

H2020 Marija Sklodovska Kiri Akcije: Poziv za Individualne stipendije otvoren

23.04.2018 Karijerni centar

Dan otvorenih vrata 24. aprila

05.04.2018 Karijerni centar

Karijerni centar podržao aktivnosti studentskih organizacija

27.03.2018 Karijerni centar

Predstavljen Karijerni centar na Summer Job-u 2018.