31.03.2017

Predstavnici Univerziteta Crne Gore na TRAIN konferenciji

Slide1 background
FB, TW, Linkedin, YouTube ...dodaj me

Predstavnici Univerziteta Crne Gore učestvovali su na dvodnevnoj završnoj konferenciji projekta Train, na Univerzitetu u Beogradu, koja je okupila i predstavnike univerziteta iz Srbije, Bosne i Hercegovine i Crne Gore, kao i resursnih ministarstava ovih zemalja.

Projekat "Train" ima za cilj da razvije novi kadar na univerzitetima Zapadnog Balkana, implementira i evaluira program treninga profesionalnog razvoja akademskog osoblja, usmjeren, prije svega, na buduće profesore i saradnike u nastavi.

Univerzitet Crne Gore obezbijedio je održivost projekta TRAIN kroz rad svojih centara, pa moduli poput metodologije naučno-istraživačkog rada, dizajna kurikuluma u visokom obrazovanju, pisanja projekata i pronalaženje šema za njihovo finansiranje kao i razvoj prezentacionih i komunikacionih vještina biće organizovani i ubuduće kroz aktivnosti centara Univerziteta Crne Gore.

Delegaciju Univerziteta Crne Gore na ovoj konferenciji činili su: prof. dr Maja Baćović, prorektor, prof. dr Vladimir Pešić, predsjednik Naučnog odbora, prof. dr Zdravko Krivokapić, direktor Centra za doktorske studije, prof. dr Aleksandar Vujović, direktor Centra za studije i kontrolu kvaliteta, doc. dr Sanja Peković i mr Filip Petrović, saradnici na projektu.

Partneri ovog projektu su Univerzitet u Beogradu, Univerzitet u Novom Sadu, Univerzitet u Nišu i Univerzitet u Sarajevu. Finansijsku podršku za realizaciju projekta pružila je fondacija King Baudouin iz Belgije.

18.05.2018 Karijerni centar

Stručne prakse za studente dostupne u kompaniji „BD Electronics“ sa Malte

H2020 Marija Sklodovska Kiri individualne stipendije

16.05.2018 Karijerni centar

JRC program obuka u različitim evropskim zemljama

16.05.2018 Karijerni centar

Poziv za iskusne istraživače u oblasti medicine – Marija Kiri COFUND grant u Italiji

09.05.2018 Karijerni centar

Poziv za praktikanate u IT i finansijskoj reviziji u PwC

07.05.2018 Karijerni centar

Domaćini individualnih stipendista H2020 Marija Sklodovska Kiri u Španiji i Italiji

25.04.2018 Karijerni centar

H2020 Marija Sklodovska Kiri Akcije: Poziv za Individualne stipendije otvoren

23.04.2018 Karijerni centar

Dan otvorenih vrata 24. aprila

05.04.2018 Karijerni centar

Karijerni centar podržao aktivnosti studentskih organizacija

27.03.2018 Karijerni centar

Predstavljen Karijerni centar na Summer Job-u 2018.