31.03.2017

Predstavnici Univerziteta Crne Gore na TRAIN konferenciji

Predstavnici Univerziteta Crne Gore učestvovali su na dvodnevnoj završnoj konferenciji projekta Train, na Univerzitetu u Beogradu, koja je okupila i predstavnike univerziteta iz Srbije, Bosne i Hercegovine i Crne Gore, kao i resursnih ministarstava ovih zemalja.

Projekat "Train" ima za cilj da razvije novi kadar na univerzitetima Zapadnog Balkana, implementira i evaluira program treninga profesionalnog razvoja akademskog osoblja, usmjeren, prije svega, na buduće profesore i saradnike u nastavi.

Univerzitet Crne Gore obezbijedio je održivost projekta TRAIN kroz rad svojih centara, pa moduli poput metodologije naučno-istraživačkog rada, dizajna kurikuluma u visokom obrazovanju, pisanja projekata i pronalaženje šema za njihovo finansiranje kao i razvoj prezentacionih i komunikacionih vještina biće organizovani i ubuduće kroz aktivnosti centara Univerziteta Crne Gore.

Delegaciju Univerziteta Crne Gore na ovoj konferenciji činili su: prof. dr Maja Baćović, prorektor, prof. dr Vladimir Pešić, predsjednik Naučnog odbora, prof. dr Zdravko Krivokapić, direktor Centra za doktorske studije, prof. dr Aleksandar Vujović, direktor Centra za studije i kontrolu kvaliteta, doc. dr Sanja Peković i mr Filip Petrović, saradnici na projektu.

Partneri ovog projektu su Univerzitet u Beogradu, Univerzitet u Novom Sadu, Univerzitet u Nišu i Univerzitet u Sarajevu. Finansijsku podršku za realizaciju projekta pružila je fondacija King Baudouin iz Belgije.

20.02.2018 Karijerni centar

Euraxess portal - ulaznica crnogorskih istraživača za evropsko tržište rada

15.02.2018 Karijerni centar

Održan info dan za pozive RISE i IF unutar akcija Marija Sklodovska Kiri