17.11.2016

Studenti radno obilježili svoj dan

Povodom Međunarodnog dana studenata, Karijerni centar Univerziteta Crne Gore, u saradnji sa Studentskim parlamentom Univerziteta Crne Gore, organizovao je forum "Visoko obrazovanje kao prekretnica ka tržištu rada", u Rektoratu UCG.

Međunarodni dan studenata bio je pogodna prilika za diskusiju sa studentima Univerziteta o poteškoćama na koje visokoškolci nailaze na tržištu rada, ali i za predočavanje svih mogućnosti za usavršavanje i (samo)zapošljavanje koje imaju na raspolaganju u cilju razvoja kompetencija i podsticanja njihove konkurentnosti.

Pored predstavnika Karijernog centra i Studentskog parlamenta Univerziteta Crne Gore, studentima su se obratili i predstavnici IPC-a Tehnopolis koji su predstavili raznovrsne šanse koje Tehnopolis kao inovaciono – preduzetnički centar nudi, kao i mogućnosti dodatne edukacije putem online kurseva u okviru projekta Edukacija.me. ETG Grupa, kao pouzdan partner Karijernog centra UCG, predstavila je na ovom forumu stručne prakse za studente, koje nude u okviru svoje grupacije, uz obezijeđena mentorstva njihovih zaposlenih stručnjaka, a takođe je najavila i program stipendiranja talentovanih pojedinaca tokom studija.

Događaj je okupio veliki broj studenata Univerziteta Crne Gore koji su iskoristili priliku da prodiskutuju o pitanjima koje vide kao trenutne potencijalne probleme iz ovih oblasti i uz proaktivan odnos učesnika donešene su smjernice o daljim zajedničkim aktivnostima u procesu približavanja tržišta rada studentskoj populaciji.

18.05.2018 Karijerni centar

Stručne prakse za studente dostupne u kompaniji „BD Electronics“ sa Malte

H2020 Marija Sklodovska Kiri individualne stipendije

16.05.2018 Karijerni centar

JRC program obuka u različitim evropskim zemljama

16.05.2018 Karijerni centar

Poziv za iskusne istraživače u oblasti medicine – Marija Kiri COFUND grant u Italiji

09.05.2018 Karijerni centar

Poziv za praktikanate u IT i finansijskoj reviziji u PwC

07.05.2018 Karijerni centar

Domaćini individualnih stipendista H2020 Marija Sklodovska Kiri u Španiji i Italiji

25.04.2018 Karijerni centar

H2020 Marija Sklodovska Kiri Akcije: Poziv za Individualne stipendije otvoren

23.04.2018 Karijerni centar

Dan otvorenih vrata 24. aprila

05.04.2018 Karijerni centar

Karijerni centar podržao aktivnosti studentskih organizacija

27.03.2018 Karijerni centar

Predstavljen Karijerni centar na Summer Job-u 2018.