Održana radionica o pisanju CV-a i motivacionog pisma

Slide1 background
FB, TW, Linkedin, YouTube ...dodaj me

Studenti Univerziteta Crne Gore imali su priliku da prisustvuju radionici pod nazivom „Kako napisati motivaciono pismo i CV“ koju je za njih Karijerni centar UCG organizovao u saradnji sa Zavodom za zapošljavanje Crne Gore, tačnije sa Centrom za informisanje i profesionalno savjetovanje (CIPS).

Uniformnost ovih dokumenata, naročito CV-a, u velikoj mjeri ograničava kreativnost pojedinaca i mogućnost da se predstave na način na koji bi oni željeli. Najčešće nedoumice oko pisanja CV-a i motivacionog pisma po pitanju zahtijevane forme, predstavljanja svoje ličnosti, dosadašnjeg radnog iskustva i obrazovanja, vannastavnih aktivnosti su otklonjene zahvaljujući profesionalnim savjetima i stručnim uputstvima koja su dobili na radionici. Studentima je predočeno kako da istaknu svoje vrline, a da u tome ipak ne pretjeraju, kako da CV prilagode svrhi prijavljivanja i da vještine koje posjeduju potkrijepe činjenicama, a da u motivacionom pismu iznesu svoje želje i ambicije i sve ono što baš njih preporučuje kao kandidata za određeno radno mjesto ili stipendiju za koju apliciraju. Na radionici je takođe predstavljen i Europass kao cjelokupni portfolio sačinjen od pet dokumenata namijenjen za predstavljanje stečenih znanja, vještina, iskustava i kvalifikacija na jasan, uporediv i pouzdan način.

Studenti su sa radionice ponijeli nova saznanja i lijepa iskustva, a djelić atmosfere pogledajte na fotografijama.   U prilogu se nalazi i uputstvo za pisanje navedenih dokumenata, kao i informacija o Europass-u.

Uputstvo za pisanje CV_a i motivacionog pisma.pdf

Vodic kroz Europass.pdf

18.05.2018 Karijerni centar

Stručne prakse za studente dostupne u kompaniji „BD Electronics“ sa Malte

H2020 Marija Sklodovska Kiri individualne stipendije

16.05.2018 Karijerni centar

JRC program obuka u različitim evropskim zemljama

16.05.2018 Karijerni centar

Poziv za iskusne istraživače u oblasti medicine – Marija Kiri COFUND grant u Italiji

09.05.2018 Karijerni centar

Poziv za praktikanate u IT i finansijskoj reviziji u PwC

07.05.2018 Karijerni centar

Domaćini individualnih stipendista H2020 Marija Sklodovska Kiri u Španiji i Italiji

25.04.2018 Karijerni centar

H2020 Marija Sklodovska Kiri Akcije: Poziv za Individualne stipendije otvoren

23.04.2018 Karijerni centar

Dan otvorenih vrata 24. aprila

05.04.2018 Karijerni centar

Karijerni centar podržao aktivnosti studentskih organizacija

27.03.2018 Karijerni centar

Predstavljen Karijerni centar na Summer Job-u 2018.