Predstavljanje priručnika: „Kako pokrenuti startap iz Crne Gore“

Kancelarija Programa Ujedinjenih nacija za razvoj (UNDP) u Crnoj Gori, u saradnji sa Ministarstvom nauke i Univerzitetom Crne Gore, organizuje okupljanje crnogorske startap zajednice na kom će biti predstavljen priručnik „Kako pokrenuti startap iz Crne Gore“, autora Dražena Žujovića.

Prezentacija će biti održana u petak, 13. oktobra 2017. godine u 12 sati, u Plavoj sali Rektorata.

Govoriće Fiona Mekluni, stalna predstavnica UNDP i koordinatorka Sistema UN u Crnoj Gori, dr Darko Petrušić, generalni direktor Direktorata za naučnoistraživačku djelatnost, Ministarstvo nauke Crne Gore, a priručnik če predstaviti autor Dražen Žujović, jedan od pionira crnogorskog startapa i osnivač „TourVia.Me“

U Panel diskusiji na temu pokretanja startapa učestvovaće:Vladimir Vanja Rajčić, šef Kancelarije za ekonomsku saradnju i podršku biznis zajednici, Glavni grad Podgorica; Predrag Lešić, direktor kompanije doMEn i osnivač Digitalizuj.me; Jelena Đedović, menadžerka biznis inkubatora, Tehnopolis; Sanja Simonović, Mtel Digitalna Fabrika;Đuro Stojanović, autor startapa „More Money“ i Miloš Milošević, izvršni i kreativni direktor kompanije „Fleka“

Događaj će okupiti crnogorsku startap zajednicu, mentore, studente svih fakulteta Univerziteta Crne Gore, kao i predstavnike nadležnih institucija i međunarodnih organizacija koje djeluju u ovoj oblasti. Tokom panel diskusije govoriće se o tome šta je potrebno za uspjeh, po čemu se startapovi razlikuju od običnih biznisa, koji sistemi podrške postoje, kako doći do mentora, kao i šta je Crnoj Gori potrebno kako bi unaprijedila ambijent za osnivanje i razvoj startapova.

Priručnik „Kako pokrenuti startap iz Crne Gore“ razvijen je u okviru projekta „Unapređenje konkurentnosti i inovativnosti kroz politike ekonomskog rasta“ koji je sprovodila Kancelarija UNDP u saradnji sa Sistemom UN u Crnoj Gori, uz finansijsku podršku Fonda UN za ostvarivanje zajedničkih rezultata (UN Delivering Results Together Fund).

18.04.2018 Karijerni centar

Dan otvorenih vrata 24. aprila

05.04.2018 Karijerni centar

Karijerni centar podržao aktivnosti studentskih organizacija

27.03.2018 Karijerni centar

Predstavljen Karijerni centar na Summer Job-u 2018.

21.03.2018 Karijerni centar

Karijerno savjetovanje o sezonskom zapošljavanju

19.03.2018 Karijerni centar

Grantovi za pokrivanje putnih troškova za odlazak na Goldšmit konferenciju