Predstavljanje priručnika: „Kako pokrenuti startap iz Crne Gore“

Kancelarija Programa Ujedinjenih nacija za razvoj (UNDP) u Crnoj Gori, u saradnji sa Ministarstvom nauke i Univerzitetom Crne Gore, organizuje okupljanje crnogorske startap zajednice na kom će biti predstavljen priručnik „Kako pokrenuti startap iz Crne Gore“, autora Dražena Žujovića.

Prezentacija će biti održana u petak, 13. oktobra 2017. godine u 12 sati, u Plavoj sali Rektorata.

Govoriće Fiona Mekluni, stalna predstavnica UNDP i koordinatorka Sistema UN u Crnoj Gori, dr Darko Petrušić, generalni direktor Direktorata za naučnoistraživačku djelatnost, Ministarstvo nauke Crne Gore, a priručnik če predstaviti autor Dražen Žujović, jedan od pionira crnogorskog startapa i osnivač „TourVia.Me“

U Panel diskusiji na temu pokretanja startapa učestvovaće:Vladimir Vanja Rajčić, šef Kancelarije za ekonomsku saradnju i podršku biznis zajednici, Glavni grad Podgorica; Predrag Lešić, direktor kompanije doMEn i osnivač Digitalizuj.me; Jelena Đedović, menadžerka biznis inkubatora, Tehnopolis; Sanja Simonović, Mtel Digitalna Fabrika;Đuro Stojanović, autor startapa „More Money“ i Miloš Milošević, izvršni i kreativni direktor kompanije „Fleka“

Događaj će okupiti crnogorsku startap zajednicu, mentore, studente svih fakulteta Univerziteta Crne Gore, kao i predstavnike nadležnih institucija i međunarodnih organizacija koje djeluju u ovoj oblasti. Tokom panel diskusije govoriće se o tome šta je potrebno za uspjeh, po čemu se startapovi razlikuju od običnih biznisa, koji sistemi podrške postoje, kako doći do mentora, kao i šta je Crnoj Gori potrebno kako bi unaprijedila ambijent za osnivanje i razvoj startapova.

Priručnik „Kako pokrenuti startap iz Crne Gore“ razvijen je u okviru projekta „Unapređenje konkurentnosti i inovativnosti kroz politike ekonomskog rasta“ koji je sprovodila Kancelarija UNDP u saradnji sa Sistemom UN u Crnoj Gori, uz finansijsku podršku Fonda UN za ostvarivanje zajedničkih rezultata (UN Delivering Results Together Fund).

23.10.2017 Karijerni centar

Program stipendija njemačke privrede

13.10.2017 Karijerni centar

Pravi tim u startapu može postići uspjeh Instagrama

11.10.2017 Karijerni centar

Prezentacija programa stipendiranja kompanije Bemax d.o.o.

10.10.2017 Karijerni centar

Održana radionica sa poslodavcima u Omladinskom centru u Podgorici

09.10.2017 Karijerni centar

Održana radionica o pisanju CV-a i motivacionog pisma