06.12.2017

Predsjednik Vujanović primio delegaciju Čangša univerziteta za nauku i tehnoligiju

Slide1 background
FB, TW, Linkedin, YouTube ...dodaj me

Predsjednik Crne Gore Filip Vujanović primio je delegaciju Čangša univerziteta za nauku i tehnologiju na čelu sa sekretarom Univerziteta Fu Hongyuan-om. U delegaciji su bili i Wu Dilong, autor knjige o Crnoj Gori, direktor Direkcije za međunarodnu saradnju Čangša univerziteta i direktorica Instituta Konfučije Univerziteta Crne Gore Luo Chunxia. U razgovoru je učestvovao i ambasador Narodne Republike Kine u Crnoj Gori Cui Zhiwei.

Predsjednik je iskazao visoko poštovanje ukupnih odnosa dvije prijateljske države koja je sadržajna i intenzivna. Ukazao je na vrijedne aktivnosti Instituta Konfučije na Univerzitetu Crne Gore u oblasti naučne i obrazovne saradnje. Ocijenio je da će knjiga o Crnoj Gori autora Wu Dilong-a doprinijeti boljem upoznavanju Crne Gore u Kini i ohrabriti turističke posjete Kineza Crnoj Gori. Konstatovao je da je posjeta Delegacije Čangša univerziteta potvrda vrijednosti saradnje u kulturi i nauci i prilika da se u toj sferi otvore nove mogućnosti.

Sekretar Fu Hongyuan iskazao je zadovoljstvo dosadašnjom saradnjom u kulturi i nauci, ukazujući na brojne aktivnosti Instituta Konfučije. Naglasio da je sa Univerzitetom Crne Gore dogovorena saradnja u mnogim oblastima te saopštio nove mogućnosti za nju, posebno u oblasti građevinarstva, turizma i finansijama. Autor knjige o Crnoj Gori Wu Dilong se saglasio da su prirodne ljepote Crne Gore njegovom knjigom predstavljene u Kini, što će nesumnjivo biti ohrabrenje kineskim turistima da posjete Crnu Goru.

25.05.2018 Institut Konfucije

Čas kulture o kineskom čaju

23.05.2018 Institut Konfucije

Završen HSKK test