27.12.2017

Saradnja s Tehnopolisom

Lokalni direktor Instituta Konfucije na Univerzitetu Crne Gore Milena Đukanović, kineska direktorica Instituta Luo Chunxia i nastavnik kineskog Xiao Ying prisustvovali su godišnjoj skupštini Tehnopolis-a,  Inovaciono-preduzetničkog  centra u Nikšiću.

Izvršni direktor Tehnopolisa g. Ratko Bataković je upoznao učesnike Skupštine sa naporima i postignućima Tehnopolisa u protekloj godini i predstavio plan razvoja za iduću godinu.

Posebno je spomenuo da je saradnja Tehnopolisa i Instituta bila vrlo plodna.

Predavanja kineskog učitelja Wu Ling i predavanja o iskustvu Milice Marković, koja je učila kineski jezik na Institutu, uključeni su u godišnjak Tehnopolisa.

Kineski direktor Luo Chunxia čestitao je Ratku na postignućima tokom prethodne godine. Obje strane izrazile su nadu da će Tehnopolis i Institut i dalje sarađivati i imati dugoročno prijateljstvo u budućnosti.

10.01.2018 Institut Konfucije

Saradnja sa privatnom internacionalnom školom Adriatic College

26.12.2017 Institut Konfucije

Konferencija Instituta Konfucije održana u Xi'anu, u provinciji Shaanxi