Modna priča Marine Banović-Džuver inspirisana Kinom

Modna priča poznate crnogorske kreatorke Marine Banović-Džuver inspirisana njenim boravkom u Kini, u organizaciji Instituta Konfucije na Univerzitetu Crne Gore, zatvorila je sinoć nedjelju mode "Mazda Fashion Week Montenegro".

Njen boravak u Kini, kada je posjetila Peking i Čangša, rezultirao je sa 35 modnih kreacija. Reviju je pratila kineska tradicionalna muzika, a svaki detalj je bio u znaku drevne zemlje, od šminke, lepeza, cvijeća u kosi, minđuša, kineskog šešira od pruća. Reviju su činile elegantne haljine sa delikatnim cvijećem i kompleti. Od materijala korišćeni su svileni brokati, svileni muslin i taftovi, a kolekcija je koloritno razigrana.

Revija, na kojoj je prisustvovao i ambasador Narodne Republike Kine u Crnoj Gori, Cui Zhiwei sa suprugom, organizovana je u saradnji sa Institutom Konfucije na Univerzitetu Crne Gore.

Foto galerija sa modne revije