Kineska pijanistkinja na Don Brankovim danima muzike

U saradnji Instituta Konfucije na Univerzitetu Crne Gore sa Kotor Artom jedinstvena kineska pijanistkinja Judža Vang /Yuja Wang/ nastupila je na ovogodišnjem Međunarodnom festivalu KotorArt, u okviru 17. Don Brankovih dana muzike. Publici se predstavila na dva koncerta, 7. i 9. avgusta.

Judža Vang je jedna od najatraktivnijih i najangažovanijih umjetnica današnjice. Njen muzički izraz nije ograničen samo na zvuk, već ulazi i u vizuelni domen. Govor tijela tokom scenskog nastupa, kao i njena ljubav i osjećaj za modu, usmjeravaju našu pažnju ka audiovizuelnom spektaklu, stvarajući jedinstven spoj zvuka i zavodljive vizuelnosti.

Na koncertima je prisustvovala crnogorska direktorica Instituta Konfucije Milena Đukanović.