08.03.2017

Pomoć u pravljenju videa

Polaznik kurseva kineskog jezika, Nikola Šćepanović, je pomogao vrtiću Ciciban da napravi video o kineskoj Novoj godini. U njemu je podijelio svoja iskustva koja je stekao u toku ljetnjeg kampa, kao i takmičenja Kineski most koja su se održavala u Kini, a čiji je on bio polaznik.

2016. godine je počeo sa učenjem kineskog jezika kada je i dobio kinesko ime Ding Yi. Polozio je Hsk1, Hsk2 i Hskk2 u jednoj godini i tada se zaljubio u kineski jezik i kulturu, a samim tim i dobio želju da studira u Kini. U toku snimanja videa, Ding Yi, je predstavio čajnik, čaj, tikve,kineske štapiće kao i kako se svira kineski muzički instrument Hulusi.

Ding Yi je još dodao da mu je zadovoljstvo jer je imao priliku da promoviše kineski jezik i kulturu i najavio da će učestvovati na predavanju o kineskoj kulturi koje će se održati u Nikšiću.

19.02.2018 Institut Konfucije

Kurs kineskog jezika u tivatskoj i budvanskoj školi

23.01.2018 Institut Konfucije

Crna Gora kao druga kuća