27.08.2015

Pozitivna iskustva polaznika ljetnjeg kampa u Kini

Institut Konfucije na Univerzitetu Crne Gore, je stipendirao sljedeće polaznike kursa kineskog jezika koji su, nakon testa provjere znanja kineskog jezika, osvojili najviše bodova: Martina Antonelić, Anđela Radetić, Mirjana Perović, Iva Šćepanović, Luka Jakovljević, Nina Drobnjak i Miloš Vulikić. Stipendisti su bili polaznici ljetnjeg kampa koji se održao u Pekingu i Čangša od 6. do 20. jula 2015.godine.

Ljetnji kamp Instituta Konfucije je osnovan za studente koji uče kineski jezik kako bi se bliže upoznali sa kineskim jezikom i kulturom (borilačkim vještinama, kaliografijom, umjetnošću pravljenja čaja, kineskim tkanjem i ostalim kulturnim radionicama i lekcijama), dnevnim životom Kineza, kao i da uživaju u predivnim kineskim predjelima (Peking i Čangša). Takođe, ovim kampom se unapređuje i interesovanje polaznika za učenje kineskog jezika.

Ovdje možete pročitati i utiske polaznika:

Priča Luke Jakovljevića.pdf

Učeći kineski jezik.pdf

Moja priča o Kini.pdf

23.01.2018 Institut Konfucije

Crna Gora kao druga kuća

10.01.2018 Institut Konfucije

Saradnja sa privatnom internacionalnom školom Adriatic College

27.12.2017 Institut Konfucije

Saradnja s Tehnopolisom

26.12.2017 Institut Konfucije

Konferencija Instituta Konfucije održana u Xi'anu, u provinciji Shaanxi