11.02.2017

Posjeta novinara RTCG

Novinarska ekipa RTCG je 11. februara posjetila prostorije Institua Konfucije i tom prilikom su imali intervju sa direktorima Instituta, kao i sa kineskim predavacima.

Crnogorska direktorica Doc. dr Milena Djukanovic je govorila o razvoju Instituta Konfucije u Crnoj Gori.

Institut organizuje kurseve za sve uzraste. Uspostavili smo saradnju sa jednom predskolskom ustanovom, sest osnovnih skola kao i sa cetiri srednje skole. Takodje institut organizuje kurseve za odrasle, koji ce ove godine startovati od sestog marta. To predstavlja dobru priliku za sve zaintresovane da blize upoznaju kineski jezik i kulturu.

Kineski predavac Zhang Ying je govorila o svojim iskustvima koje je imala u radu sa djecom u vrticu. Govorila je o saradnji sa podgorickim gimnazijalcima i ucenju kineskog jezika kroz igru, muziku i kineske filmove.

Na samom kraju, kineska direktorica Luo Chunxia je novinarima urucila poklone i izrazila zahvalnost na dobroj saradnji  izmedju Kine i Crne Gore.

19.02.2018 Institut Konfucije

Kurs kineskog jezika u tivatskoj i budvanskoj školi

23.01.2018 Institut Konfucije

Crna Gora kao druga kuća