02.11.2016

Takmičenje Kineski most

Institut Konfucije je imao svoje predstavnike na takmičenju Kineski most održanom u Kunming City,provincija Yunnan. Takmičenje Kineski most je mečunarodno takmičenje u poznavanju kineskog jezika, kineske kulture i običaja, organizovano od strane sjedišta Konfucijevih Instituta Hanban. Poznato je širom svijeta, u pogledu kulturne i obrazovne razmjene. Čine ga tri događaja i to Kineski most gdje se provjerava poznavanje kineskog jezika, kulture i običaja među stranim studentima, Kineski most za učenike stranih srednjih škola i Kineski most za strane studente koji se školuju u Kini. Ove godine se okupilo 449 profesora i učenika sa 5 svjetskih kontinenata. Kao jedna od 85 država u takmičenju, Institut Konfucije je izabrao 2 učenika da učestvuju u takmičenju po prvi put. Za 15 dana,učenici su dali sve od sebe da prouče kinesku nauku i kulturu pomoću kojeg su bolje upoznali raznovrsnu kinesku kulturu. Takođe su upoznali lokalni život i običaje u kineskim porodicama.

Kineski most ima za cilj povecanje razumijevanja Kine i njene kulture i otvara prozor komunikacije između dva naroda. Takmičar je rekao da je imao san da ce svojim trudom biti most između dvije zemlje.

19.02.2018 Institut Konfucije

Kurs kineskog jezika u tivatskoj i budvanskoj školi

23.01.2018 Institut Konfucije

Crna Gora kao druga kuća