Učešće na Festivalu hrane u Nikšiću

Direktor Instituta Konfucije Milena Đukanović i kineski predavači  na Institutu Konfucije na Univerzitetu Crne Gore su na poziv IPC tehnopolis učestvovali na Festivalu hrane koji je održan u Nikšiću. Od svih štandova, najveću je privukao štand Instituta Konfucije koji je bio okićen kineskim novogodišnjim ukrasima.  Preko kulturnih komunikacije kao što su pisanje kineske kaligrafije, kuvanje knedli, degustacija proljećne rolnice i sviranje na tradicionalnom instrumentu,lokalni gosti su se dobro zagrijali posebno od kineskog čili sosa i začinskim grickalicama. Veliki broj posjetilaca je rekao da zaista voli kinesku kulturu i kinesku hranu. Organizator ovog festivala hrane, Tehnopolis, dodijelio je sertifikat Institutu Kofucije na UCG  za učešće na ovom događaju.