05.05.2016

Takmičenje „Kineski most“ 2016

Takmičenje „Kineski most“ („Chinese Bridge“) održaće se i ove godine, u organizaciji Hanbana. Takmičenje ,,Kineski most" je međunarodno takmičenje u znanju kineskog jezika, kineske kulture i običaja, organizovano od strane sjedišta Konfucijevih Instituta. Preliminarno takmičenje će organizovati Institut Konfucije na Univerzitetu Crne Gore, a pobjednici će učestvovati u polufinalu i finalu ovog takmičenja u Kini. Za dva najuspješnija učesnika biće plaćeni svi troškovi puta i boravka u Kini. Ovo je jedinstvena prilika za naše polaznike da se upoznaju sa najljepšom zemljom dalekog istoka, kao i da predstave Crnu Goru na jednom od najvećih takmičenja te vrste u svijetu.

Preliminarno takmičenje će se održati 1. juna 2016. u 15:30h na Institutu Konfucije na UCG

Za više informacija posjetite zvanični sajt: http://bridge.chinese.cn/ ili kontaktirajte nekog od naših kineskih profesora.
Podsjetimo se i uspješne priče i iskustva naše prošlogodišnje predstavnice Milice Marković: http://www.institutkonfucije.ucg.ac.me/page.php?id=19

19.02.2018 Institut Konfucije

Kurs kineskog jezika u tivatskoj i budvanskoj školi

23.01.2018 Institut Konfucije