21.12.2015

Promocija knjige "Kina u mojim očima"

Juče je u KIC-u Budo Tomović upriličena promocija knjige ,,Kina u mojim očima' publikovana od strane Instituta Konfucije na Univerzitetu Crne Gore. Tom prilikom direktori Instituta Konfucije, dr Milena Đukanović i prof. Deng Rong, uručili su nagrade učenicima pobjedničkih literarnih i likovnih radova, a Institut Konfucije je i donirao knjige bibliotekama Osnovnih škola ,,Štampar Makarije' i ,,Vladimir Nazor'. Prisutne je pozdravila direktorica Đukanović koja se osvrnula na rad i aktivnosti u okviru Instituta Konfucije i naglasila brojne mogućnosti odlaska u Kinu koje Institut pruža u vidu stipendija, kurseva kineskog jezika i taiđija, ljetnjeg kampa, itd. Direktorice osnovnih škola, mr Ljiljana Krivokapić i Milica Stanković, istakle su da je nagradni konkurs ,,Kina u mojim očima' koji je rezultirao publikacijom istoimene knjige odličan početak saradnje i podsticaj da se učenici bolje upoznaju sa dalekim svijetom Kine.

Svi prisutni su imali priliku da vide i pročitaju nagrađene radove koji su bili izloženi, ali i da uživaju u poslasticama koje je Institut Konfucije pripremio specijalno za ovu priliku.

25.05.2018 Institut Konfucije

Čas kulture o kineskom čaju

23.05.2018 Institut Konfucije

Završen HSKK test