Održano predavanje na temu "Kineska tradicionalna medicina"

Institut Konfucije na Univerzitetu Crne Gore organizovao je juče, 13. aprila, predavanje na temu "Kineska tradicionalna medicina: Prošlost- Sadašnjost-Budućnost". Predavač je bio predsjednik akupunkturologa Crne Gore, dr sci.med. Igor Mićunović.

Prisutni su mogli da čuju više o istoriji tradicionalne kineske medicine, njenim granama, uspješnosti primjene, kao i da čuju mnogo interesantnih primjera iz prakse. Gosti su pokazali veliko interesovanje za temu i uzeli učesća u diskusiji. Prema riječima dr Mićunovića, kineska medicina počiva na potpuno drugačijim osnovama i principima od moderne ili "zapadne" medicine kakvu mi poznajemo. Iz tog razloga, proučavanje kineske medicine podrazumijeva i razumijevanje kineske kulture i tradicije od najranijeg perioda ljudskog postojanja.