Kurs taiđija na Institutu Konfucije

Obavještavamo sve zainteresovano da će prijavljivanje za početni nivo kursa taiđija, trajati od 18. do 26. februara, a kurs će početi 1. marta. Kurs će se izvoditi dva puta nedjeljno po sat vremena, a cijena desetonedjeljnog kursa iznosi 40 eura. Održavaće se u grupi od 12 polaznika. Kurs će držati kineski direktor Instituta Konfucije na Univerzitetu Crne Gore, profesor Deng Rong.

Da biste se prijavili potrebno je da na mejl institut_konfucije@ac.me pošaljete svoje lične podatke (ime, prezime, datum rođenja).

Taiđi je drevna kineska borilačka vještina čiji lagani i elegantni pokreti pokreću i uravnotežuju čovjekovu unutrašnju energiju (ći), i smatra se jednim od najdjelotvornijih metoda za njegovanje zdravlja tijela i duha. Sistem vježbi taiđija je izvorno nastao kao borilačka vještina u taoističkim i budističkim manastirima, tako da je on u sebi ponio i najdublje principe ovih učenja. Krajnji cilj vježbanja u taiđiju jeste dostizanje harmonije i sklada jina i janga, tela i duha.