“BIO-ICT – nauka, inovacije i biznis za opšte dobro” - Otvoreni dani nauke

Zadovoljstvo nam je da vas pozovemo na prezentaciju “BIO-ICT – nauka, inovacije i biznis za opšte dobro” u okviru Otvorenih dana nauke Ministarstva nauke Crne Gore, u utorak 10. oktobra od 11h do 13h u multimedijalnoj sali Sportskog i kulturnog centra Univerziteta Crne Gore.

Mladi istraživači BIO-ICT Centra izvrsnosti predstaviće najznačajnije inovacije koje se razvijaju u prvom Centru izvrsnosti u Crnoj Gori. Imaćete priliku da saznate više o vrhunskim naučnim dostignućima, savremenim IT inovacijama i komercijalnim proizvodima i uslugama koje razvijaju crnogorski naučnici na Univerzitetu Crne Gore. Prezentacije će biti fokusirane na primjenu najsavremenijih riješenja informaciono-komunikacionih tehnologija u oblasti poljoprivrede, biologije mora i zaštite životne sredine, i posjetioci će, u interaktivnom razgovoru sa BIO-ICT naučnicima, moći da saznaju više o BIO-ICT inovacijama kao što su: SEMaR sistem – pametne bove, LiveGate – Cloud IoT platforma, DroneMapper Cloud platforma, Sistem za pametno navodnjavanje, Softverski definisani IoT, Antene za 5G ekosistem,  Biomonitoring – praćenje stanja morskog ekosistema, Digitalna obrada signala u poljoprivrednim aplikacijama itd.