Radionica na temu potencijalnog uzgoja Jakobove kapice u zalivu

U petak, 15. decembra, sa početkom u 11 časova u Sali Instituta za biologiju mora biće organizovana radionica za uzgajivače riba i školjki sa područja Bokokotorskog zaliva. Tema radionice je:

• Istraživanje prirodnih populacija školjkaša zaliva
  • Potencijalni uzgoj Jakobove kapice u zalivu

Takođe, na radionici će biti predstavljeno učešće na IV konferenciji o nacionalnom brendiranju  održanoj u Kolašinu u septembru od strane Ministarstva Ekonomije, gdje je Institut za biologiju mora predstavio dagnje i kamenice Boke Kotorske kao potencijalni nacionalni brend naše zemlje.

Radionica će biti organizovana u okviru projekta pod nazivom “Eksperimentalni uzgoj Jakobove kapice (Pecten jacobaeus) u uslovima Bokokotorskog zaliva“. Projekat je prijavljen u okviru grant šeme “Transfer znanja između sektora visokog obrazovanja, istraživanja i industrije" - IPA IV Operativni program za razvoj ljudskih resursa 2012-2013. Projekat je finansiran najvećim dijelom iz fondova Evropske unije uz učešće Crne Gore.

10.01.2018 Institut za biologiju mora

Poziv za izražavanje interesa za pozicije spoljnih eksperata na projektu MonteAqua

22.12.2017 Institut za biologiju mora

Konkurs za dizajniranje vizuelnog identiteta Boka Akvarijum