Institut za biologiju mora

Dogovorena saradnja između Instituta za biologiju mora i Tsukuba Univerziteta iz Japana

Danas smo imali izuzetnu čast da ugostimo prof. Kazuo Kadowaki sa Univerziteta Tsukuba jednog od vodećih japanskih istraživača I Nj. E. dr Jovana MIrkovića, ambasadora Crne Gore u Japanu. Prof. Kadowaki je u razgovoru sa direktorom Instituta dr Mirkom Đurovićem I saradnicima prenio najnovija dostignuća Univerziteta Tsukuba iz oblasti uzgoja mikroalgi u cilju prozvodnje bioplastike, biogoriva I hrane koja se koristi za ekološki uzgoj riba.

Dogovorena je inicijalna saradnja u oblastima ispitivanja potencijala više vrsta mikroalgi Bokokotorskog zaliva I Jadranskog mora kao mogućih resursa za eventualni uzgoj kao I transfer znanja u oblasti akvakulture, farmacije i medicine.