06.11.2017

Ekipa Debatnog kluba Ekonomskog fakulteta osvojila prvo mjesto

U okviru programa aktivnosti, koji Centralna banka Crne Gore realizuje povodom obilježavanja Svjetskog dana štednje održano je takmičenje debatnih klubova sa četiri crnogorska fakulteta na temu “Štednja i njena uloga i značaj u društvu”.

Po ocijeni stručne komisije, u današnjem takmičenju je pobjedio debatni klub sa Ekonomskog fakulteta, koga su činili Danijela Petović, Aleksandar Pejović i Nikola Radanović.

Debatu, održanu u CBCG, obilježila je veoma interesantna diskusija učesnika i sučeljavanje mišljenja i stavova studenata na brojne ekonomske teme. Debateri su, kroz argumentovanu raspravu, obrazlagali ekonomske i socijalne aspekte štednje, ocijenivši je korisnom društvenom pojavom, koju treba promovisati i afirmisati

Svim studentima su uručene zahvalnice za učesće u debati, dok su članovima ekipa koje su osvojile prvo, drugo i treće mjesto dodijeljene simbolične nagrade.

Kroz iniciranje i sprovođenje ovakvih edukativnih i društveno odgovornih aktivnosti, CBCG nastoji da utiče na unapređenje finansijske pismenosti u društvu, koja je preduslov racionalnog i odgovornog upravljanja finansijama, kao i da pruži doprinos afirmaciji znanja, posebno među mladima.

15.11.2017 Ekonomski fakultet

Održana konferencija "Podrška razvoju preduzetništva mladih"

Preduzetništvo mladih u fokusu

U susret međunarodnoj akreditaciji još jedno priznanje za Ekonomski fakultet