06.11.2017

Uspješno završen projekat "Speak & Sell"

Poslednje sedmice oktobra, Debatni Klub Ekonomskog Fakulteta je po drugi put
organizovao projekat „Speak & Sell“.

U okviru projekta, polaznici sa svih godina su imali priliku da saznaju iz prve ruke nešto više o preduzetništvu, startapovima, pisanju i finansiranju biznis ideja, komunikacijskim, prodajnim, prezentacionim i marketinškim vještinama.

Radionice je držalo 9 predavača, kako mladih preduzetnika tako i predstavnika različitih kompanija. Za vrijeme trajanja projekta, polaznici su dali sve od sebe da implementiraju naučeno kroz razvoj sopstvene ideje.

Na završnici projekta, 30-og oktobra, učesnici su predstavili svoje biznis ideje pred tročlanom komisijom, predstavnicima studentskih organizacija kao i ostalim zainteresovanim studentima.

Žiri sastavljen od profesora fakulteta i predstavnika kompanije "Neregelia" je jednoglasno donio odluku da nagradu odnesu dvije biznis ideje: „Break the box“ čiji su nosioci Lenka Mirković, Anđela Matanović i Adis Burzić i ideja „Nutrigarten“ koju su iznijele Medina Delić, Jovana Perić i Jovana Vukotić.

Takođe, studentske organizacije AIESEC Montenegro i Volonterski klub Ekonomskog fakulteta su po svom nahođenju odabrali dvije ideje i nagradili ih kartama za Youth Speak Forum i CEO konferenciju. Dobitnici su Ljubo Bukonja sa idejom „Pametni namještaj“ i Emir Pepić sa idejom „Wasser“.

Nakon uspješno završenog projekta, Debatni klub u narednom periodu planira niz aktivnosti koje će kroz interakciju sa studentima doprinijeti njihovom profesionalnom razvoju.

15.11.2017 Ekonomski fakultet

Održana konferencija "Podrška razvoju preduzetništva mladih"

Preduzetništvo mladih u fokusu

U susret međunarodnoj akreditaciji još jedno priznanje za Ekonomski fakultet