06.11.2017

Uspješno završen projekat "Speak & Sell"

Poslednje sedmice oktobra, Debatni Klub Ekonomskog Fakulteta je po drugi put
organizovao projekat „Speak & Sell“.

U okviru projekta, polaznici sa svih godina su imali priliku da saznaju iz prve ruke nešto više o preduzetništvu, startapovima, pisanju i finansiranju biznis ideja, komunikacijskim, prodajnim, prezentacionim i marketinškim vještinama.

Radionice je držalo 9 predavača, kako mladih preduzetnika tako i predstavnika različitih kompanija. Za vrijeme trajanja projekta, polaznici su dali sve od sebe da implementiraju naučeno kroz razvoj sopstvene ideje.

Na završnici projekta, 30-og oktobra, učesnici su predstavili svoje biznis ideje pred tročlanom komisijom, predstavnicima studentskih organizacija kao i ostalim zainteresovanim studentima.

Žiri sastavljen od profesora fakulteta i predstavnika kompanije "Neregelia" je jednoglasno donio odluku da nagradu odnesu dvije biznis ideje: „Break the box“ čiji su nosioci Lenka Mirković, Anđela Matanović i Adis Burzić i ideja „Nutrigarten“ koju su iznijele Medina Delić, Jovana Perić i Jovana Vukotić.

Takođe, studentske organizacije AIESEC Montenegro i Volonterski klub Ekonomskog fakulteta su po svom nahođenju odabrali dvije ideje i nagradili ih kartama za Youth Speak Forum i CEO konferenciju. Dobitnici su Ljubo Bukonja sa idejom „Pametni namještaj“ i Emir Pepić sa idejom „Wasser“.

Nakon uspješno završenog projekta, Debatni klub u narednom periodu planira niz aktivnosti koje će kroz interakciju sa studentima doprinijeti njihovom profesionalnom razvoju.

17.01.2018 Ekonomski fakultet

Prof. dr Božu Mihailoviću uručena nagrada Oktoih

29.12.2017 Ekonomski fakultet

Spiskovi studenata po predmetima iz zimskog semestra studijske 2017/2018 godine