U susret međunarodnoj akreditaciji još jedno priznanje za Ekonomski fakultet

Ekonomski fakultet Univerziteta Crne Gore dobitnik je priznanja Eduniversal Palmes Certificate, kojeg dodjeljuje globalna agencija Eduniversal, a koja rangira hiljadu najboljih poslovnih škola u svijetu. Priznanje je uručeno na jubilarnoj X međunarodnoj konvenciji, koja se ove godine održava u Dubaiju, Ujedinjeni Arapski Emirati.

Fakultet je svrstan u kategoriju ,,Dvije palme", u koju spadaju fakulteti (poslovne škole)  sa snažnim regionalnim uticajem. U ime Fakulteta, nagradu su primili dekan prof. dr Nikola Milović i prodekan za nastavu prof. dr Boban Melović. Dekan Milović se zahvalio na izuzetnom priznanju koje je stiglo baš u vrijeme kada je Ekonomski fakultet u procesu dobijanja  međunarodne akreditacije i pozicioniranja u rangu svjetskih visokoobrazovnih institucija.

Na marginama konvencije dogovoreni su dalji koraci saradnje Ekonomskog fakulteta u Eduniversal agencije, u cilju dostizanje većih standarda kvaliteta, a time još bolljih rezultata.

Sa sjedištem u Parizu, Eduniversal je globalna agencija za rangiranje i rejting specijalizovana za oblast visokog obrazovanja. Nudeći godišnju rang listu 1000 najboljih poslovnih škola u 154 zemlje svijeta i osam regiona svijeta. Eduniversal pruža informacije studentima koje im mogu pomoći prilikom odabira univerziteta na kojem će nastaviti školovanje, bilo gdje u svijetu.

Konferencija je bila prilika  da predstavnici najboljih poslovnih škola iz 154 zemalje svijeta promovišu  internacionalizaciju visokog obrazovanja i studentske mobilnosti, te ponude svoja viđenja i značaj međuinstitucionalne saradnje visokoškolskih instutucija.

17.01.2018 Ekonomski fakultet

Prof. dr Božu Mihailoviću uručena nagrada Oktoih

29.12.2017 Ekonomski fakultet

Spiskovi studenata po predmetima iz zimskog semestra studijske 2017/2018 godine