Kampanja "Pravo na zdravlje" na Ekonomskom fakultetu

Na Ekonomskom fakultetu će se 27.novembra u 11 časova, u organizaciji NVO Cazas, održati predavanje na temu reproduktivnog zdravlja sa akcentom na problem HIV-a. Predavanje se organizuje u okviru kampanje “Pravo na zdravlje” u susret Svjetskom danu borbe protiv side.

Ovogodišnja Svjetska kampanja za borbu protiv AIDS-a će se fokusirati na pravo na zdravlje, naglašavajući prilike da se iskoriste primjeri dobre prakse radi postizanja bržeg i održivog napretka ka univerzalnom zdravstvenom obuhvatu i ciljevima održivog razvoja.

Kampanja će trajati od 20. novembra do 5. decembra i obuhvataće više aktivnosti koje su usmjerene na edukaciju, prevenciju, podršku, promociju testiranja i umrežavanje.

Predavanje  će se održati u ponedjeljak 27. novembra u sali broj 103. sa početkom u 11 časova.