Predstavnici Ekonomskog fakulteta u posjeti nikšićkoj Gimnaziji

Uoči raspisivanja konkursa za upis nove generacije studenata, među kojima su tradicionalno najbolji đaci gimnazija sa teritorije cijele Crne Gore, dekan prof.dr Nikola Milović i prodekan za nastavu prof.dr Boban Melović sa saradnicima posjetili su maturante nikšićke Gimnazije „Stojan Cerović“.

Cilj posjete je ispunjen – maturanti su dobili odgovore na sva pitanja u vezi sa studijskim programima, diplomama koje stiču nakon trogodišnjeg ciklusa studija kao i sa mogućnostima zaposlenja.
Osim toga, predstavnici uprave Fakulteta upoznali su đake sa istorijskom ulogom Ekonomskog fakulteta u razvoju nauke u našoj državi, ali i neprikosnovenim značajem u privrednom i društvenom napretku moderne Crne Gore.

Maturanti su bili posebno zainteresovani za mogućnosti studiranja u inostranstvu, što će im biti omogućeno na Ekonomskom fakultetu zahvaljujući mnogobrojnim programima mobilnosti posredstvom kojih oko 50 naših studenata godišnje provedu semestar ili cijelu studijsku godinu u inostranstvu.