Svjetski poznati stručnjaci posjetili Ekonomski fakultet

Dekan Ekonomskog fakulteta Univerziteta Crne Gore, prof. dr Nikola Milović, sastao se danas sa renomiranim svjetskim stručnjacima dr Hauardom Moskovitzem i prof. dr Veljkom Milutinovićem.

Dekan Milović je iskazao zadovoljstvo činjenicom da je Ekonomski fakultet u prilici da ugosti profesore i eksperte sa respektabilnim naučno-istraživačkim iskustvom koje je stečeno na prestižnim međunarodnim Univerzitetima i vodećim svjetskim kompanijama.

Profesor Milutinović i gospodin Moskovitz predstavili su metode horizontalne segmentacije i mind genomics koje se uspješno primjenjuju u istraživanju u značajnom broju oblasti.

Takođe,tokom sastanka su identifikovani potencijalni oblici saradnje koja može biti uspostavljena sa Ekonomskim fakultetom, a koja se prije svega tiče edukacije studenata i unapređenja naučno istraživačkog rada.

Pored dekana Milovića sastanku su ispred Ekonomskog fakulteta prisustvovali i prodekan za nastavu prof. dr Boban Melović, prodekan za naučno-istraživački rad i odnos sa biznis zajednicom docent dr. Mijat Jocović i rukovodilac akademskih studija docent dr. Zdenka Dragašević.

Dr. Hauard Moskovitz je svjetski priznat stručnjak iz oblasti psihofizike i pronalazač svjetske tehnologije istraživanja tržišta. Dr. Moskovitz je diplomirao na Harvard univerzitetu, a doktorirao u eksperimentalnoj psihologiji. Dobitnik je prestižnih nagrada za istraživanja koja su dali značajan doprinos unapređenju marketing istraživačkih praksi.

Prof. dr Veljko Milutinović, redovni profesor Elektrotehničkog fakulteta u Beogradu, u svijetu poznat kao ko-dizajner prvog 200MHz mikroprocesora i to deceniju prije Intel-a.

15.02.2018 Ekonomski fakultet

U ponedjeljak počinje manifestacija "THE RIGHT START"

14.02.2018 Ekonomski fakultet

Potpisan sporazum o saradnji sa Ekonomskim fakultetom Univerziteta u Zenici