16.10.2017

Ekonomski fakultet Univerziteta Crne Gore dio mreže ekonomskih fakulteta regiona

U okviru obilježavanja 65. godina od osnivanja Ekonomskog fakulteta u Sarajevu, dekan prof. dr Nikola Milović u ime Ekonomskog fakulteta Univerziteta Crne Gore, potpisao je Memorandum o uspostavljanju mreže Ekonomskih fakulteta Jugoistočne Evrope.

Memorandum su potpisali dekani ekonomskih fakulteta iz Podgorice, Sarajeva, Ljubljane, Zagreba, Rijeke, Splita, Beograda, Subotice, Niša, Skoplja, Banja Luke, Istočnog  Sarajeva, Tuzle, Zenice, Mostara, Bihaća i Brčkog.

Cilj potpisanog Memoranduma je jačanje saradnje i konkurencije između ekonomskih fakulteta iz regiona i poboljšanje njihovog akademskog i administrativnog kapaciteta. Kreiranjem mreže ekonomskih fakulteta unaprijediće se kvalitet obrazovanja i istraživanja kroz zajedničke studijske programe, stručna usavršavanja i unapređenje mobilnosti studenata i nastavnog osoblja.

Svečani čin potpisivanja Memoranduma pozdravio je u ime domaćina dekan Ekonomskog fakulteta u Sarajevu prof. dr. Kemal Kozarić, izražavajući zadovoljstvo uspostavljanjem partnerstva kao nadgradnje bilateralnoj saradnji.

Dekan Ekonomskog Fakulteta UCG prof. dr Nikola Milović je nakon potpisivanja Memoranduma istakao da je ovo samo jedna formalizacija već dobrih odnosa koje Ekonomski fakultet ima kako sa današnjim domaćinima, tako i sa fakultetima u regionu.

Uspostavljanjem SEEEBS (South East European Economics and Business School) mreže izvršiće se institucionalizacija nužne regionalne razmjene ekonomskih i poslovnih akademskih znanja i informacija. Planirani pristup, sačinjen od tri segmenta - obrazovanje, istraživanje i izdavačka djelatnost, ima za cilj da podrži stratešku orijentaciju unapređenja međunarodne konkurentnosti ekonomskih fakulteta.

15.11.2017 Ekonomski fakultet

Održana konferencija "Podrška razvoju preduzetništva mladih"

Preduzetništvo mladih u fokusu

U susret međunarodnoj akreditaciji još jedno priznanje za Ekonomski fakultet