14.11.2017

Studenti arhitektonskog fakulteta na međunarodnom arhitektonskom simpozijumu DANI ORISA 2017.

Slide1 background
FB, TW, Linkedin, YouTube ...dodaj me

fotografije pripremio: Toljić Milić

Međunarodnom arhitektonskom simpozijumu Dani Orisa, koji se u kontinuitetu organizuje od 2000.godine, u Koncertnoj dvorani Vatroslav Lisinski u Zegrebu, pred auditorijumom od 1850 gledalaca, ove godine prisustvovalo je i 40 studenata Arhitektonskog fakulteta Univerziteta Crne Gore. Na dvodnevnom događaju, održanom od 14 do 15 oktobra,  studenti su imali priliku čuti predavanja istaknutih lokalnih i internacionalnih arhitekata. Oris je do sada ugostio više od 200 predavača iz cijelog svijeta, a ove godine to su bili: RCR arquitectes, Schimidt Hammer Lassen Architects, OFIS arhitekti, Anginese Walter Archtekt, Go Hasegawa, Krešimir Damjanović, Vedran Mimica i architekten de vylder vinck taillieu.  Osim predavanja, prvog dana, održana je i izložba RCR arquitectes, ovogodišnjih dobitnika Pritzkerove nagrade. U centru kulture Zagreba naši studenti su imali priliku čuti i vidjeti  vrhunske arhitekte, njihova izlaganja, koncepte i vlastita promišljanja arhitekture, upoznati grad i sklopiti nova poznanstva i prijateljstva iz svijeta arhitekture.

Više o Danima Orisa i ovogodišnjim predavačima možete pročitati na sljedećim linkovima:

11.06.2018 Arhitektonski fakultet

Apsolventsko veče 2018.

30.05.2018 Arhitektonski fakultet

Uspjeh studenata Arhitektonskog fakulteta na regionalnom takmičenju EBEC Balkan 2018.

28.05.2018 Arhitektonski fakultet

Dekan primio studente povodom uspjeha na takmičenju EBEC Balkan 2018.

24.05.2018 Arhitektonski fakultet

Održane konsultacije za maturante

22.05.2018 Arhitektonski fakultet

Prof.dr Rifat Alihodžić na METU Univerzitetu u Ankari

15.05.2018 Arhitektonski fakultet

Donijet Pravilnik o bližim uslovima, kriterijumima i postupku upisa u prvu godinu studija

08.05.2018 Arhitektonski fakultet

Uspješno realizovano više aktivnosti Arhitektonskog fakulteta na sajmu SPACE

03.05.2018 Arhitektonski fakultet

Rad profesorice Perović u monografiji Springera

03.05.2018 Arhitektonski fakultet

Studenti Arhitektonskog fakulteta na Arhitektonskom studentskom kongresu ASK 2018.

02.05.2018 Arhitektonski fakultet

AKTIVNOSTI ARHITEKTONSKOG FAKULTETA UNIVERZITETA CRNE GORE na sajmu SPACE