14.11.2017

Studenti arhitektonskog fakulteta na međunarodnom arhitektonskom simpozijumu DANI ORISA 2017.

fotografije pripremio: Toljić Milić

Međunarodnom arhitektonskom simpozijumu Dani Orisa, koji se u kontinuitetu organizuje od 2000.godine, u Koncertnoj dvorani Vatroslav Lisinski u Zegrebu, pred auditorijumom od 1850 gledalaca, ove godine prisustvovalo je i 40 studenata Arhitektonskog fakulteta Univerziteta Crne Gore. Na dvodnevnom događaju, održanom od 14 do 15 oktobra,  studenti su imali priliku čuti predavanja istaknutih lokalnih i internacionalnih arhitekata. Oris je do sada ugostio više od 200 predavača iz cijelog svijeta, a ove godine to su bili: RCR arquitectes, Schimidt Hammer Lassen Architects, OFIS arhitekti, Anginese Walter Archtekt, Go Hasegawa, Krešimir Damjanović, Vedran Mimica i architekten de vylder vinck taillieu.  Osim predavanja, prvog dana, održana je i izložba RCR arquitectes, ovogodišnjih dobitnika Pritzkerove nagrade. U centru kulture Zagreba naši studenti su imali priliku čuti i vidjeti  vrhunske arhitekte, njihova izlaganja, koncepte i vlastita promišljanja arhitekture, upoznati grad i sklopiti nova poznanstva i prijateljstva iz svijeta arhitekture.

Više o Danima Orisa i ovogodišnjim predavačima možete pročitati na sljedećim linkovima:

29.11.2017 Arhitektonski fakultet

Prva nagrada prof. Veljku Raduloviću_ KONKURS Urbanističko-arhitektonsko rješenje objekta Crnogorske akademije nauka i umjetnosti

25.11.2017 Arhitektonski fakultet

Studentkinja Arhitektonskog fakulteta Univerziteta Crne Gore Nikolina Sekulović dobitnica stipendije Inženjerske komore Crne Gore

13.11.2017 Arhitektonski fakultet
Objavljen konkurs za Erasmus+ program za 2018.. >>>

10.11.2017 Arhitektonski fakultet

Uspjeh studenata i profesora na Međunarodnom salonu urbanizma 2017.

10.11.2017 Arhitektonski fakultet

Crnogorske arhitekte sa međunarodno priznatom diplomom

09.11.2017 Arhitektonski fakultet

Studenti Arhitektonskog fakulteta na studentskom arhitektonskom kongresu ASK 2017