14.11.2017

Studenti arhitektonskog fakulteta na međunarodnom arhitektonskom simpozijumu DANI ORISA 2017.

Slide1 background
FB, TW, Linkedin, YouTube ...dodaj me

fotografije pripremio: Toljić Milić

Međunarodnom arhitektonskom simpozijumu Dani Orisa, koji se u kontinuitetu organizuje od 2000.godine, u Koncertnoj dvorani Vatroslav Lisinski u Zegrebu, pred auditorijumom od 1850 gledalaca, ove godine prisustvovalo je i 40 studenata Arhitektonskog fakulteta Univerziteta Crne Gore. Na dvodnevnom događaju, održanom od 14 do 15 oktobra,  studenti su imali priliku čuti predavanja istaknutih lokalnih i internacionalnih arhitekata. Oris je do sada ugostio više od 200 predavača iz cijelog svijeta, a ove godine to su bili: RCR arquitectes, Schimidt Hammer Lassen Architects, OFIS arhitekti, Anginese Walter Archtekt, Go Hasegawa, Krešimir Damjanović, Vedran Mimica i architekten de vylder vinck taillieu.  Osim predavanja, prvog dana, održana je i izložba RCR arquitectes, ovogodišnjih dobitnika Pritzkerove nagrade. U centru kulture Zagreba naši studenti su imali priliku čuti i vidjeti  vrhunske arhitekte, njihova izlaganja, koncepte i vlastita promišljanja arhitekture, upoznati grad i sklopiti nova poznanstva i prijateljstva iz svijeta arhitekture.

Više o Danima Orisa i ovogodišnjim predavačima možete pročitati na sljedećim linkovima:

19.04.2018 Arhitektonski fakultet

Stručna posjeta studenata Arhitektonskog fakulteta CNP-u

18.04.2018 Arhitektonski fakultet

Posjeta delegacije sa Arhitektonskog fakulteta u Sarajevu

18.04.2018 Arhitektonski fakultet

Studenti Arhitektonskog fakulteta na FLUID dizajn forumu

12.04.2018 Arhitektonski fakultet

Studenti u posjeti gradilištima školskih i predškolskih objekata u Podgorici

11.04.2018 Arhitektonski fakultet

Studijska posjeta studenata Eko-zgradi Ujedinjenih Nacija u Podgorici

05.04.2018 Arhitektonski fakultet

EASA 2018_RIJEKA, HRVATSKA_PRIJAVA DO 22.04.2018.

03.04.2018 Arhitektonski fakultet

Studenti Arhitektonskog fakulteta na ASK-u 2018.

03.04.2018 Arhitektonski fakultet

BIBLIOTEKA ARHITEKTONSKOG FAKULTETA DOBILA NA POKLON LEGAT PROF. DR BOŽIDARA MILIĆA

02.04.2018 Arhitektonski fakultet

REZULTATI INTERNOG KONKURSA: RIBA Norman Foster Travelling Scholarship 2018