Arhitektonski fakultet

Posjeta delegacije sa Arhitektonskog fakulteta u Sarajevu

Shodno Sporazumu o akademskoj saradnji, br. 01-361/17, sklopljenom izmedju Arhitektonskog fakulteta u Sarajevu i Arhitektonskog fakulteta u Podgorici, Univerziteta Crne Gore, 16.04.2018.godine upriličena je posjeta delegacije sa AF SA, u sastavu: Prodekan za nastavu Prof. dr. Erdin Salihović i Van. prof. Jasenka Čakarić, sa katedre za urbanizam i prostorno planiranje.

Dekan Arhitektonskog fakulteta u Podgorici Prof. dr. Svetislav G. Popovic razgovarao je sa gostima o mogućnostima intenziviranja saradnje između ove dvije institucije.

U okviru posjete, Van. prof. dr. Jasenka Čakarić odrzala je predavanje studentima II godine Integrisanog studija Arhitekture, koji slušaju predmet Osnovi urbanističkog projektovanja 2, pod nazivom Transformacije urbanog konteksta”.