Stručna posjeta studenata gradilištu Luštica Bay u Krtolama, Tivat

U okviru predmeta Osnovi urbanističkog projektovanja II, koji vodi prof.dr Svetislav G. Popović, studenti druge godine integrisanog modela studija, bili su u stručnu posjetu gradilištu Luštica Bay, dana 25.04.2018. godine. Obilazak terena je izvršen uz prisustvo arhitekte Novice Markovića, i asistenata Mašanović Nevene i Vlahović Sanje. Obilazak se sastojao od posjete gradilišta (posjeta izgrađenim stambenim turističkim jedinicama, hotelu i javnim sadržajima I faze izgradnje), kao i kancelarijskim prostorijama Luštice Bay, gdje je studentima prezentovan projekat iste.

Studenti su se ovom posjetom upoznali sa urbanističkim zahvatom i principima ubanističkog razvoja predmetnog područja, dok su na gradilištu prepoznali prednosti i nedostatke korišćenja različitih građevinskih materijala, kao i principe arhitektonskog projektovanja unutar kompleksnih turističkih jedinica. Enterijer i završni radovi stambenih turističkih jedinica, garaža, poslovnih prostora i hotelskog kompleksa bila je posebna tema obilaska terena.