Donijet Pravilnik o bližim uslovima, kriterijumima i postupku upisa u prvu godinu studija

Arhitektonski fakultet u Podgorici Univerziteta Crne Gore obavještava buduće studente da je donijet Pravilnik o bližim uslovima, kriterijumima i postupku upisa u prvu godinu studija Univerziteta Crne Gore, 11. maja 2018. godine, kojim je promijenjena struktura polaganja prijemnog ispita.

Za upis na Fakultet kandidati će polagati prijemni ispit, kao provjeru specifičnih znanja i sklonosti.

1. dio: Test provjere opštih znanja iz različitih oblasti kulture relevantnih za studije arhitekture
  2. dio: Test provjere razumijevanja prostornih odnosa i prostorne logike

Testovi  se polažu i ocjenjuju pojedinačno. Konačna ocjena na ispitu je srednja vrijednost ocjena oba testa.

Negativna ocjena je eliminatorna iz kvalifikacionog postupka.

Podsjećanja radi, na Arhitektonski fakultet u Podgorici Univerziteta Crne Gore mogu se upisati crnogorski državljani i stranci, koji su stekli odgovarajuću kvalifikaciju IV-1 podnivoa Nacionalnog okvira kvalifikacija.

Univerzitet Crne Gore će u junu objaviti konkurs sa prijem studenata za studijsku  2018/2019.  godinu na akreditovani integrisani akademski studijski program Arhitektura, obima 300 ECTS za sticanje diplome akademskih master studija.

Arhitektonski fakultet u Podgorici Univerziteta Crne Gore takođe obavještava buduće studente da će konsultacije za prijemni ispit biti održane dana 25. maja 2018. godine sa početkom u 12 časova na Arhitektonskom fakultetu u Podgorici, ul. Džordža Vašingtona bb.

IZ  DEKANATA