22.11.2016

Učenici Osnovne škole u posjeti Arhitektonskom fakultetu

Učenici sedmog razreda  Osnovne škole JU “Štampar Makarije” iz Podgorice sa svojom nastavnicom iz predmeta “Osnovi tehnike” prof. Mirjanom Vidaković posjetili su 22.novembra Arhitektonski fakultet Univerziteta Crne Gore.

Učenike je primio dekan fakulteta doc.dr Svetislav G.Popović sa svojim saradnicima msc Jelena Šestović i msc Sanja Vlahović.

Tokom jednočasovne posjete učenici  su obišli biblioteku, studije za izvođenje nastave i prisustvovali predavanju i vježbama iz predmeta “Osnove urbanizma”.

Najveću pažnju učenicima privukle su makete crnogorskih trgova i gradova  koje su uradili studenti druge i četvrte  godine Arhitektonskog fakulteta.

Na kraju posjete dekan fakulteta im je poželio mnogo petica u školi i da neke od njih  u skoroj budućnosti vidi na fakultetu kao uspješne studente arhitekture.

05.07.2017 Arhitektonski fakultet

Vijeće Arhitektonskog fakulteta u Podgorici predložilo prof.dr Svetislava G. Popovića za dekana Arhitektonskog fakulteta za mandatni period 2017-2020.

13.06.2017 Arhitektonski fakultet

Radovi profesora Arhitektonskog fakulteta u knjigama vodećih međunarodnih izdavača SAGE i Springer

Monografija_10 godina Arhitektonskog fakulteta

13.04.2017 Arhitektonski fakultet