26.09.2016

Svečani prijem brucoša

Svečani prijem studenata prve godine  po novom nastavnom programu petogodišnjih studija 5+0, u skladu sa EU Direktivama o regulisanim profesijama, održan je danas na Arhitektonskom fakultetu Univerziteta Crne Gore.

Studenti prve godine su potpisali ugovor o studiranju, dodijeljeni su im indeksi, a imali su priliku da se upoznaju sa upravom fakulteta, nastavnim planom i programom za prvu godinu studija, kao i sa drugim važnim pitanjima koja će im olakšati početak.

U skladu sa novom akreditacijom, Arhitektonski fakultet u Podgorici, kao obrazovno naučna jedinica, nastoji da da nastavnim sadržajem, primjenom savremenih metoda tehnike i edukacije i kroz istraživački proces obrazuje mlade i kvalitetne stručnjake u oblasti arhitektonsko–urbanističkog naučno istraživačkog rada. Krajnji cilj je stvaranje profesionalaca sposobnih da kreativnim radom pomažu razvoj svoje zemlje i regiona u skladu sa savremenim evropskim trendovima.

06.02.2018 Arhitektonski fakultet

Doc.dr Svetlana K. Perović jedan od autora knjige u izdanju Springera

28.01.2018 Arhitektonski fakultet

Saradnja Arhitektonskog fakulteta u Podgorici i Arhitektonskog fakulteta u Ljubljani

24.01.2018 Arhitektonski fakultet

Sastanak danskog arhitekte Prof. Jana Gela sa dekanom Arhitektonskog fakulteta

20.01.2018 Arhitektonski fakultet

Međunarodni konkurs za koncept i sadržaj crnogorske postavke na 16. međunarodnom Bijenalu arhitekture u Veneciji 2018.

29.12.2017 Arhitektonski fakultet

Posjeta Ministra održivog razvoja i turizma Arhitektonskom fakultetu

25.12.2017 Arhitektonski fakultet

SRETNI PRAZNICI

22.12.2017 Arhitektonski fakultet

Izložba studenata arhitekture 25. decembra

29.11.2017 Arhitektonski fakultet

Prva nagrada prof. Veljku Raduloviću_ KONKURS Urbanističko-arhitektonsko rješenje objekta Crnogorske akademije nauka i umjetnosti

25.11.2017 Arhitektonski fakultet

Studentkinja Arhitektonskog fakulteta Univerziteta Crne Gore Nikolina Sekulović dobitnica stipendije Inženjerske komore Crne Gore

14.11.2017 Arhitektonski fakultet

Studenti arhitektonskog fakulteta na međunarodnom arhitektonskom simpozijumu DANI ORISA 2017.